En İyi Fiyat Performans Telefonları 2023 Listesi

En İyi Fiyat Performans Telefonları 2023 Listesi - Telefon Dükkanı

Akıllı telefonlar, teknolojinin gelişmesiyle beraber birden fazla işleve sahip olur. Eğitim, iş, özel hayat, sosyal yaşam gibi pek çok farklı konuda kullanılabilen bu cihazların uygun yüksek performans sağlayan bütçe dostu ürünler olması son derece önemlidir.

 

2023 En İyi Fiyat Performans Telefonları Listesi Akıllı telefonlar, teknolojinin gelişmesiyle beraber birden fazla işleve sahip olur. Eğitim, iş, özel hayat, sosyal yaşam gibi pek çok farklı konuda kullanılabilen bu cihazların uygun yüksek performans sağlayan bütçe dostu ürünler olması son derece önemlidir.

 

 

Fiyat Performans Telefonları Nedir?

F/P olarak kısaltılan fiyat performans telefonlarından sıklıkla bahsedilir. Amiral gemisi olarak da bilinen bu cihazlar, uygun fiyata yüksek kalite sunar. Uzun vadeli kullanım olanağı sağlayan fiyat performans telefonları, en sık tercih edilen ürünlerdir.

Fiyat Performans Telefonları Nedir? F/P olarak kısaltılan fiyat performans telefonlarından sıklıkla bahsedilir. Amiral gemisi olarak da bilinen bu cihazlar, uygun fiyata yüksek kalite sunar. Uzun vadeli kullanım olanağı sağlayan fiyat performans telefonları, en sık tercih edilen ürünlerdir.
 

Performans ve fiyat algısı herkes için değişir. Cep telefonunda yer alan özelliklerin yaşam biçiminize ve beklentilerinize uygun olması, sizin fiyat performans algınızı oluşturur. Bu nedenle fiyat performans ürünleri, kişiden kişiye farklılık gösterebilir.
Fiyat algısı da yaşam biçimi ve gelir düzeyine bağlı olarak değişebilir. Kişisel ihtiyaçlarınıza uygun cep telefonunu arıyorsanız birbirinden farklı özelliklerle donatılan bütçe dostu akıllı cep telefonu fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

 
 

En İyi Fiyat Performans Telefonları Neye Göre Seçilir?

 

Fiyat performans telefonlarını seçerken kendi kriterlerinizi belirlemelisiniz. Arama, mesajlaşma, internet kullanımı gibi standart işlemlerin gerçekleştirileceği kişisel cihazlarda ortalama bir hafıza, batarya kapasitesi ve işlemci hızı yeterlidir.

 

En İyi Fiyat Performans Telefonları Neye Göre Seçilir? Fiyat performans telefonlarını seçerken kendi kriterlerinizi belirlemelisiniz. Arama, mesajlaşma, internet kullanımı gibi standart işlemlerin gerçekleştirileceği kişisel cihazlarda ortalama bir hafıza, batarya kapasitesi ve işlemci hızı yeterlidir.
 

Görüntülü konuşma, döküman paylaşımı, görsel çekimi ve düzenleme gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi gereken iş veya eğitim amaçlı cihazlarda ise yüksek hızlı işlemci, uzun pil ömrü, kamera ve ekran çözünürlüğüne ihtiyaç duyulur.

Belirlediğiniz kriterler doğrultusunda oluşturacağınız bütçeye uygun cihazları sıralayarak ihtiyacınız olan akıllı telefonu seçebilirsiniz.

 

2023'ün En İyi 5 Fiyat Performans Telefonu

 

Fiyat performans telefon 2023 yılı ile beraber işlevsel özelliklere sahip sayısız model seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. 

Birbirinden özel pek çok farklı markanın fiyat performans cep telefonu modeli bulunur. Bütçe dostu olan bu cihazlar, kullanıcının maksimum verim elde etmek amacıyla geliştirilir. Fonksiyonlarının yanı sıra estetik tasarımları ile dikkat çeken akıllı telefon modelleri, yüksek memnuniyet oranına sahiptir.

 

Görüntülü konuşma, döküman paylaşımı, görsel çekimi ve düzenleme gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi gereken iş veya eğitim amaçlı cihazlarda ise yüksek hızlı işlemci, uzun pil ömrü, kamera ve ekran çözünürlüğüne ihtiyaç duyulur. Belirlediğiniz kriterler doğrultusunda oluşturacağınız bütçeye uygun cihazları sıralayarak ihtiyacınız olan akıllı telefonu seçebilirsiniz. 2023'ün En İyi 5 Fiyat Performans Telefonu Fiyat performans telefon 2023 yılı ile beraber işlevsel özelliklere sahip sayısız model seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Birbirinden özel pek çok farklı markanın fiyat performans cep telefonu modeli bulunur. Bütçe dostu olan bu cihazlar, kullanıcının maksimum verim elde etmek amacıyla geliştirilir. Fonksiyonlarının yanı sıra estetik tasarımları ile dikkat çeken akıllı telefon modelleri, yüksek memnuniyet oranına sahiptir.
 
 

Fiyat performans telefon tavsiye ve modellerinden oluşan detaylı şekilde araştırıp hazırladığımız listemizi inceleyerek ihtiyacınız olan akıllı telefona sahip olabilirsiniz. 2023'ün en iyi fiyat performans telefonu aşağıda listelenmiştir:

 • Xiaomi Redmi Note 10 Pro 256 GB + 8 GB RAM
 • Samsung Galaxy A53 128 GB 8 GB 5G Siyah
 • Redmi Note 11 128 GB 6 GB Android Akıllı Cep Telefonu
 • Omix X400 128 GB 6 GB Android Akıllı Cep Telefonu Gri
 • Apple iPhone 11 128GB Cep Telefonu Siyah
 

Xiaomi Redmi Note 10 Pro 256 GB + 8 GB RAM

 

2023 yılının en iyi telefonları arasında ilk sırada yer alan Xiaomi Redmi Note 10 Pro 256 GB + 8 GB RAM, amiral gemisi olarak adlandırılan fiyat performans ürünlerinden biridir.

Yüksek hafıza kapasitesi ve özel olarak geliştirilen işlemcisi sayesinde akıllı telefonunuzda gerçekleştireceğiniz işlemleri kesintisiz olarak tamamlayabilirsiniz. 5020mAH’lık geniş batarya kapasitesi ile uzun süre kesintisiz şekilde kullanabileceğiniz cihaz, hızlı şarj olma özelliğine sahiptir.

Cihazın kamera bölümü birbirinden farklı işlevlere sahip dört farklı bölümden oluşur. 108 MP geniş açılı görüntü sunan kamera, 8 MP kamera, 5 MP telemakro kamera ve 2MP derinlik sensörü ile profesyonel görüntüler elde edebilirsiniz. Geniş renk dizisi, yüksek kontrast oranı ve parlaklığı sayesinde cihazdan maksimum verim alınır.

 

Samsung Galaxy A53 128 GB 8 GB 5G Siyah

 

Samsung fiyat performans telefon modelleri denildiğinde akla ilk gelen markadır. Son teknolojiler ile geliştirilen akıllı telefonlar, uzun vadeli bir kullanım olanağı sağlar.

Galaxy A53 128 GB 8 GB 5G akıllı telefon modeli, 1 metreye kadar düşük basınçlı suya karşın dayanıklılık gösterir. 5G özelliği sayesinde hiper hızlı bağlantı olanağı sağlayan cihaz, yayın ve görüşmelerinizi kesintisiz olarak yapmanıza yardımcı olur.

5nm 8 çekirdek özel işlemciye sahip olan Samsung Galaxy A53, aynı anda birden fazla işlemin sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. 128 GB dahili hafızası bulunan model, pek çok fotoğraf, video ve dokümanı cihazınızda saklama olanağı tanır. FHD+ Super AMOLED ekranı ile bütün görselleri detaylı ve canlı şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Yüksek çözünürlük sağlayan kamera bölümü, optik görüntü sabitleyici teknolojisi ile bir araya getirilerek profesyonel görüntüler çekme imkanı verir. Kolay arayüzü ile pratik bir şekilde dilediğiniz işlemi gerçekleştirebileceğiniz cihaz, fiyat performans ürünleri arasında dikkat çeker.

 

Redmi Note 11 128 GB 6 GB Android Akıllı Cep Telefonu

 

Xiaomi markasının en iyi orta segment telefonları arasında öne çıkan Redmi Note 11 128 GB 6 GB android akıllı cep telefonu, 5000 mAh batarya kapasitesi ile 43 saate kadar konuşma, 22 saate kadar video izleme ve 215 saate kadar müzik dinleme olanağı tanır.

Hızlı şarj özelliği sayesinde pratik bir şekilde bataryayı doldurabilir ve işlemlerinize kesintisiz olarak devam edebilirsiniz. 1080x2400 piksellik çözünürlüğe sahip geniş ekran, dilediğiniz belgeyi görüntüleyerek detaylı bir şekilde inceleme fırsatı verir.

Çizilmeye karşın dirençli tam, cihazın uzun süre güvenle kullanılmasına olanak tanır. Multi touch teknolojisi sayesinde hassas dokunmatiği bulunur. 8 çekirdek işlemci, birden fazla belgenin aynı anda kullanılmasına yardımcı olur.

50 MP kamera çözünürlüğü ile kusursuz görüntüler çekmenizi sağlayan cihazda portre modu, HDR, sahne algılama, perde hızı kontrolü, panorama, otomatik odak, seri çekim modu, flaş ve zamanlayıcı yer alır. 4 kameradan oluşan modelde makro veya geniş açılı çekimler de yapabilirsiniz. Derinlik algısı yaratan dördüncü kamera, fotoğraf ve videolarınızın profesyonel görünmesini sağlar.

 

Omix X400 128 GB 6 GB Android Akıllı Cep Telefonu Gri

 

Omix X4 128 GB 6 GB akıllı cep telefonu, kolay işlem yapma imkanı sunan arayüzü ve etkileyici özellikleri ile uzun vadeli kullanım olanağı tanır. 6.53 inç genişliğindeki 1600x720 piksel çözünürlüklü ekran sayesinde video izleme, fotoğraf görüntüleme, oyun oynama ve okuma gibi işlerinizi pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Cihazda 2M derinlik kamera, 2M makro kamera ve 50M ana kameradan oluşan toplam üç adet kamera bulunur. 3’lü yapay zekaya sahip olan sensör ve çekim modlu kameraları kullanarak görüntüleri anlık olarak yakalayabilirsiniz. 4 GB dahili RAM ve 4 GB VRAM, kullanıcılara yüksek performans sunar.

 
 • Apple iPhone 11 128GB Cep Telefonu Siyah

 

Fiyat performans telefon modellerinden en sık tercih edilen Apple iPhone 11 128GB, geliştirilmiş teknolojiyle donatılan kusursuz özellikleri ile kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelir.

Cihazın çift kamerası, profesyonel fotoğraf ve videolar çekmenize yardımcı olur. 13 mm ultra geniş kamera, dört kata kadar geniş kadraj yaratarak 120 derecelik bir görüş alanı yaratır. 26 mm geniş kamera, gece modu özelliği sayesinde karanlık ortamlarda bile otomatik ve hızlı bir netleme sağlar.

60 kareden oluşan 4K video kaydı yapmanıza yardımcı olan kamera, videolar üzerinde düzenleme yapmanıza da olanak tanır.

A13 Bionic çip, işlemlerinizi maksimum hızda gerçekleştirerek kesintisiz bir kullanım sağlar. 24 saate kadar kullanılabilen bataryası, hızlı şarj olarak vakit kazanmanıza yardımcı olur. AirPods ile eşleşebilen cihaz, kablo problemi yaşanmasını önlerken keyifli bir müzik süreci geçirmenizi sağlar.

En iyi fiyat performans telefonlarını detaylı bir şekilde inceleyerek kriterlerinize en uygun cihazı, vakit kaybetmeden cep telefonu mağazası üzerinden elde edebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S23 Ultra ve S24 Ultra Karşılaştırması
Etiketler: En İyi Fiyat Performans Telefonları 2023 Listesi - Telefon Dükkanı
Temmuz 06, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı