1 2 >

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz giyilebilir teknoloji ürünleri, teknolojinin birçok insan için günlük hayatı daha rahat, daha hızlı ve daha verimli hale getirmesini sağlayan teknoloji ile modanın bir araya gelmesiyle üretilen ürünler olarak karşımıza çıkıyor.  Bu nedenle giyimin bir parçası olan ve günlük hayatta aksesuar olarak kullanılan giyilebilir teknoloji ürünlerine giyilebilir teknoloji aksesuarları da denilmektedir. Bu ürünler günlük hayatımızın aktif ve hızlı halini yakalamamızı sağlıyor ve mobil teknoloji sayesinde hayatı daha çok kolaylaştırıyor.

Giyilebilir teknoloji ürünleri, teknik giyim ve moda elektroniği gibi konularda günlük hayatın birçok alanında çalışmayı kolaylaştıran ürünler olarak görülmektedir. Örneğin akıllı bileklikler, telefonunuzun bildirimlerini anında fark etmenizi, akıllı saatler ise bileğinizdeki küçük bir ekranda günlük takviminizi ve yapılacaklar listenizi görmenizi sağlar.

Çocuğunuzun kullanabileceği bir akıllı çocuk saat modeli, onun teknolojiyi öğrenmesine ve nerede olurlarsa olsunlar harita üzerinden çocuğunuzu takip etmenize olanak tanır. Bu tür günlük aktivitelerin dışında spor ve benzer antrenmanlarda kullandığınız akıllı aksesuarlar sayesinde performans değerlerinizi sürekli olarak kaydedebilir ve ekstrem durumlarda bile diğer kişilerle iletişim halinde kalabilirsiniz.

Kişilerin günün her saatinde kullanabilecekleri giyilebilir teknoloji ürünleri; kişisel sağlık hizmetleri, konum bildirimi, spor performansı izleme, günlük ajanda, aktif kalma, kilo verme ve benzer birçok etkinlik için rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu teknolojik ürünler eğlenceden eğitime, sağlıktan işe, bilgi edinmeden sosyalleşme ve güvenliğe kadar birçok alanda kişilere hizmet edebilmektedir.

Akıllı çocuk saati, akıllı bileklik ve benzer giyilebilir teknoloji ürünleri genellikle Wifi, Bluetooth ya da mobil internet yollarını kullanarak akıllı telefonla senkronize şekilde çalışmaktadır. Bu teknolojik ürünler, üzerlerinde bulunan sensörler yardımıyla akıllı telefonla iletişim kurar. Bu sayede internet üzerinden veri alışverişini sağlayan giyilebilir teknoloji ürünleri, insan müdahalesi gerektirmeden sürekli şekilde hayatınıza fayda sağlamak amacıyla çalışır.

 

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri ve Modelleri

 

Giyilebilir teknoloji ürünleri pek çok farklı şekilde ve özellikte karşımıza çıkabilmektedir. Esasen insanların ihtiyaçları için geliştirilen bu akıllı cihazlar, artan talep ve kullanım nedeniyle zamanla modanın bir parçası haline gelmiştir. Bu nedenle günümüzde şık ve pratik özelliklere sahip teknolojik giyilebilir aksesuarlara sahibiz.

Giyilebilir teknoloji ürünleri sıklıkla akıllı saat modelleri, akıllı çocuk saati modelleri, akıllı bileklikler, sanal ve artırılmış gerçeklik gözlüğü olarak bilinmektedir. Bunlara ek olarak ise bu ürünler sağlık ve egzersiz takibi için özel olarak geliştirilen giyilebilir sensörler, evcil hayvan ya da çocuklar için konum takibine olanak tanıyan elektronik cihazlar gibi birçok farklı türde karşımıza çıkabilmektedir.  

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin temel amacı, insan hayatını daha pratik ve kolay hale getirmek, canlı güvenliğini artırmak olarak tanımlanabilir. Giyilebilir teknolojik cihazlar günümüzde sağlık, oyun, eğitim ve spor gibi birçok alanda kişilere çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Elektrodiyagram, stres kontrolü, uyku takibi ve çeşitli özellikler sunan bu cihazlar her geçen gün daha fazla hayatımızın içerisine girmektedir.

Günümüzde giyim aksesuarı olarak da kullanılan çok işlevli bu ürünler, kadın ve erkeklerin günlük kombinlerinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmektedir. Firmalar, teknik sorunları çözen akıllı saat ve akıllı bileklik gibi birbirinden farklı giyilebilir cihazları her tarza hitap eden çeşitli renk ve tasarımlarda son kullanıcılara sunmaya başladı. Ayrıca giyilebilir teknoloji ürünleri, yapıları gereği sonradan kişiselleştirilebilmekte, farklı şekil ve malzemelerdeki renk ve desendeki aksesuar parçalarıyla her an stil ve tasarımları değiştirilebilmektedir.

Kişiselleştirilebilir yapı özelliklerine sahip bu teknolojik aksesuarlar, sizin için günün stiline ve kıyafetine uygun farklı görünümlere dönüşerek hayatınızı kolaylaştırır. Örneğin, ciddi bir davet programında, özel kutlamalarda ya da toplantılarda akıllı saatinize koyu metal bir kordon takarak şık bir dokunuş katabilir ve onu bir takım elbise veya gece elbisesi ile eşleştirebilirsiniz. Daha sportif bir havaya bürünmek istediğinizde ise akıllı saat modelinizin arayüzünü ve kordonunu daha spor bir tarzda güncelleyebilir, spor kombinlerinize eşsiz bir stil katabilirsiniz.

 

Akıllı Bilekliklerle Pratik Yaşamın Keyfine Varın

 

Piyasada çeşitli renk ve tasarımlarda bulunabilen akıllı bileklik modelleri, akıllı saatlerin çok daha uygun fiyatlı giyilebilir teknoloji alternatifleri olarak görülmektedir. Akıllı saatler kadar geniş çapta kullanım alanları olmasa da akıllı saatler de sportif faaliyetlerin takibi, uyku kalitesi takibi, anlık akıllı telefon bildirimleri, çağrı görüntüleme gibi birçok özelliği içerisinde barındırmaktadır.

Akıllı bileklikler genellikle hoparlör içermese de titreşim özellikleri sayesinde cep telefonunuza gelen mesaj ve benzeri bildirimleri bileğinize gönderdiği titreşimle size anlık olarak bildirir. Bu sayede cep telefonunuzun ekranına bakmadan akıllı bileklik ekranından bildirimlerinizi okuyabilir, çağrılarınızı görüntüleyebilirsiniz. Akıllı bilekliklerin en sevilen özellikleri ise sürekli olarak attığınız adım sayısını, yaktığınız kalorinin miktarını, kalp ritminizi, uyku kalitenizi ve egzersiz bilgilerini ölçebilmesidir. Bu sayede sağlığınızla doğrudan ilişkili verileri görebilir ve bu verileri sürekli olarak kayıt altına alarak gelişiminizi takip edebilirsiniz.

Üzerlerinde bulunan algılayıcı sensörler sayesinde bu bilgileri toplayan ve Bluetooth bağlantısı ile mobil uygulamaya aktaran akıllı bileklik modelleri, kurduğunuz alarmı sadece sizin hissedebileceğiniz bir titreşimle sessizce size bildirerek tam olarak uyanmanız gereken saatte uyanmanızı sağlayabilir. Oldukça uygun fiyatlarla piyasada yer alan akıllı bileklik modelleri sayesinde, daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmeniz için kolayca motivasyon sağlayabilir, eskisinden daha iyi bir performans puanı almak için her gün kendinizle rekabet edebilirsiniz.

Her yaşa hitap eden akıllı bileklikler hayatınızı pratikleştirir ve sağlık analizi sayesinde tıbbi farkındalığınız artar. Yürüme, koşma, yüzme ve diğer dinamik aktiviteleri otomatik olarak tanıyan ve etkinlik ve performans değerlerini toplamak, işlemek ve analiz etmek için aktiviteye özel olarak otomatik analiz süreci başlatan akıllı bileklikler hayatınızın önemli bir parçası haline gelebilir.

Akıllı bilekliklerin uygulamalarında, analitik sonuçlar minimalist bir şekilde raporlanmakta ve sayılara boğulmadan öneriler sunulmaktadır. Belirli zaman aralıklarıyla hareket etmeniz, adım sayınızı artırmanız ya da egzersiz temponuzu azaltmanız bu önerilere örnek olarak verilebilir. Akıllı bileklik modelleri, uyku sırasında uyku aşamalarını sürekli olarak izler ve ortak sonuçlara varmak için analize kalp ritimlerini ekler. Bu, uyandıktan hemen sonra uyku verimliliğinizi bilmenize ve bu verileri bir sonraki uykunuz için doğru zamanı planlamanıza yardımcı olması için kullanmanıza olanak tanır.

Akıllı bileklik modelleri, şık tasarımı ve çeşitli özelliklerinin yanı sıra farklı yapı, renk ve desenlerde yapılmış kordonları sayesinde tamamlayıcı bir aksesuar parçası olmasıyla da fonksiyonel bir yaşam sunuyor. Xiaomi, Samsung, Huawei ve benzer birçok marka akıllı bileklik modellerini piyasaya sürmektedir. Çeşitli akıllı bileklik aksesuarları ile akıllı bilekliğinizi tüm kıyafetleriniz ve kıyafetleriniz ile tamamlayıcı bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

 

Akıllı Saatlerle Tarzınızı Yenileyin

 

Gelişmiş akıllı saatler, akıllı bilekliklerin yetersiz kaldığı kullanım senaryolarında bir başka giyilebilir teknoloji olarak karşımıza çıkmaktadır. Akıllı saatler, kabaca aynı fiziksel hacme sahip akıllı bilekliklere oranla birçok avantaj sunar. Akıllı bileklik ürünlerine benzer şekilde, telefonunuza gelen bildirimleri anında görüntüleyebilen akıllı saatler, bu bildirimler hakkında doğrudan saat ekranından geri bildirim verme olanağı sunabilmektedir.

Akıllı saatler sayesinde telefonunuzu cebinizden çıkarmadan saatten aramaları cevaplayabilir veya farklı aramalar yapabilirsiniz. Gelişmiş akıllı saat modelleri SIM kartları destekleyebilmektedir, böylece telefonunuz olmadan bile akıllı saatinize istediğiniz zaman, istediğiniz yerde arama yapabilir, ekstrem durumlara hazırlıklı olabilirsiniz.

Akıllı saat modellerinin GPS sensörü sayesinde yürüyüş, bisiklet, tırmanma gibi aktiviteler sırasında geçtiğiniz yerlerin kaydını tutabilir, bu sayede telefonunuzu elinize almadan yol tarifi alabilir ya da harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Özellikle şehirde dolaşırken saatinizin ekranındaki haritayı takip etmek, gitmek istediğiniz bulmanın ve yol tarifi almanın pratik bir yolu olabilir.

Akıllı saat modellerinin bazılarında bulunan NFC sensörü, akıllı saatinizi ödeme cihazınızın yanına getirerek akıllı saatinizi temassız kredi kartı olarak kullanmanıza ve tanımlı kartlarınızla ödeme yapmanıza olanak tanır. Benzer şekilde, akıllı saat toplu taşıma araçlarında toplu taşıma kartı yerine kullanılabilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise kartınızı NFC sensörüne kaydetmektir. Bu sayede kartınızı çıkarmadan saatinizden kartınızı kullanabilirsiniz.

Akıllı çocuk saatleri de klasik akıllı saatlere benzer özellikler taşımaktadır. Çocuklarınızın hem eğlenceli vakit geçirmesini hem de hayatının kolaylaşmasını sağlayan bu akıllı çocuk saatleri, günlük olarak kullanabilecekleri eşsiz aksesuarlardan biridir. Eğlenceli arayüzleri ve çeşitli özellikleriyle öne çıkan akıllı çocuk saatleri, çocuğunuzun konumunu aktif bir şekilde takip etmenize olanak sağlar. Bununla birlikte genel sağlık verileri, spor ve uyku takibi gibi özellikler sayesinde çocuğunuzun daha sağlıklı bir yaşam alışkanlığı elde etmesine yardımcı olur.

Xiaomi, Bilicra, Haylou, Huawei, l-xtech, Oppo, Realme, Samsung ve Apple gibi çeşitli markalar tarafından sunulan akıllı saatler, tarzınızı yenilemenizi sağlar. Bu akıllı saat modelleri sayesinde daha verimli bir uyku için yapmanız gerekenleri öğrenebilir, verilerinizi ve uyku kalitenizi takip edebilirsiniz. Hassas sensörlere sahip olan akıllı saatler kalp atışı, kandaki oksijen miktarı, stres seviyesi, aktivite durumu, adım sayısı ve daha birçok fiziksel veriyi de takip edebilmektedir.

Akıllı saat modelleri, Micro USB ya da Type C standartlarına sahip şarj kabloları sayesinde güvenle şarj edilmektedir. Şarj süreleri ise kullanılan özelliklere, parlaklık seviyesine, kullanım miktarına, batarya kapasitesine ve çeşitli etkenlere oranla değişiklik göstermektedir. Bazı modellerin kullanım süresi 7 – 10 günü bulabilirken bazı modellerde bu süre bir ya da iki gün olabilmektedir.

Akıllı saatler düşme, tozlanma, darbe ve benzeri durumlardan korunabilmek için ekran koruyucu filmlerle korunabilmektedir. Bu filmler sayesinde ekranlar çizilme, çatlama, kırılma gibi durumlardan korunurlar. Siz de akıllı saat modelinizi en iyi şekilde koruyarak uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilirsiniz. Çeşitli kordonlar kullanarak ise hem cildiniz için ergonomik hem de şık bir görünüm yakalayabilir, tüm kombinlerinizle akıllı saatinizi uyumlu bir aksesuar haline getirebilirsiniz.

 

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nasıl Kullanılır?

 

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin, sahip olduğunuz elektronik cihazlarla (telefon, PC vb.) senkronize edilmesi size kullanım kolaylığı sağlar. Akıllı saatinizi Android telefonunuzla etkinleştirmek için Android akıllı telefon ya da tabletinizde Bluetooth özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Cihaz keşfedildikten sonra akıllı saatiniz Bluetooth ekranında görünecektir. Bu adımdan sonra Bluetooth ekranında yer alan akıllı saat modelinizle elektronik cihazınızı eşleştirerek senkronize bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Apple ürünlerinde ise Bluetooth ile akıllı saat modelinizi eşleştirmek için farklı adımları takip etmeniz gerekir. Apple Watch Series bir akıllı saat kullanıyorsanız, öncelikle saatinizi açın ve Apple logosu görünene kadar yan düğmeye basın. 

Bu arada, iPhone'unuzu Apple Watch’unuzun yakınlarında tutmaya devam edin. Apple Watch eşleştirme ekranı iPhone cihazınızda görünecektir. Ardından İleri'ye tıklayın.

Alternatif olarak, iPhone'unuzda Apple Watch uygulamasını açıp saatinizdeki yeni eşleştirme ifadesini tıklayarak eşleyebilirsiniz. Apple Watch Series akıllı saat modelleri tüm Apple ürünlerinizle senkronize bir şekilde çalışır. Bu sayede cihazlarınız arasında veri aktarımı ile uğraşmadan hayatınıza pratiklik katabilir, saatiniz üzerinden e-postalarınızı kontrol edebilir, bildirimleri inceleyebilir, çağrılara yanıt verebilirsiniz.

Gündelik hayatınızı hem daha pratik hem de daha şık bir hale getiren giyilebilir teknoloji ürünleri, yaşam kalitenizi artıracaktır. Giyilebilir teknoloji ürünleri sürekli olarak sağlık, uyku ve fiziksel verilerinizi takip edebilmeniz sayesinde kendinizi sürekli geliştirmeniz konusunda size yardımcı olurlar. Bu akıllı cihazlar sayesinde cep telefonunuza ihtiyaç duymadan birçok işlemi gerçekleştirebilir, iş takibinizi yapabilir ve benzeri önemli detayları atlamadan pratik bir şekilde gündelik hayat kalitenizi artırabilirsiniz.

 

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Fiyatları

 

Giyilebilir teknolojinin gelişmesi birçok insanın yaşam kalitesini günden güne yükseltmektedir. Giyilebilir teknoloji cihazlar, mevcut elektronik cihazlarla entegre olurken kullanım kolaylığı sağlamak için dizayn edilmektedir. Bu açıdan bakıldığında her geçen gün gelişen bu teknolojilerin günlük hayatımıza daha fazla entegre olması ve her alanda insan yaşamına pratiklik kazandırması beklenmektedir.

Kullanımı kolay olan akıllı saatler, her yaştan insana uygun olması ile de karakterize edilir. Giyilebilir teknoloji ürünü bir cihaz satın alırken ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde değerlendirmeniz oldukça önemlidir. Sporcular için akıllı saat işlevselliği önemli olurken, sedanter insanlar için şıklık ve bildirim takibi ön planda olabilmektedir.

Akıllı telefonla iletişim halindeki akıllı saatlerde pedometre, nabız monitörü, antrenman takibi gibi özelliklere sahip olan modeller sıklıkla tercih edilmektedir. Xiaomi, Apple, Oppo, Huawei ve Samsung gibi farklı markalar tarafından sunulan akıllı saatler, farklı bütçelere uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Siz de bütçenize ve kullanım amaçlarınıza göre en uygun akıllı saat modelini rahatlıkla seçebilirsiniz.

Ürün desteği ve garanti uyumluluğu markaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Hizmet ağları iyi olan markalar, olumsuz koşullarda tepki ve hız açısından daha iyi hizmet sunabilmektedir. Bu nedenle bilinen ve güvendiğini markalara yönelmeniz çok daha avantajlı olacaktır. Seçtiğiniz akıllı saatin toza, suya ve darbeye dayanıklı olması ise uzun ömürlü bir kullanım sağlaması için oldukça önemlidir.

Giyilebilir teknolojiler arasında akıllı bileklikler, akıllı çocuk saatleri ve birçok cihaz yer almaktadır. Bu nedenle giyilebilir teknoloji cihazları satın alırken diğer teknoloji cihazlarla uyumlu olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Bu cihazların diğer cihazlarla uyumlu özelliklere sahip olması da oldukça önemlidir. Bu sayede akıllı saat modelinizi pratik bir şekilde senkronize edebilir, günlük yaşantınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Giyilebilir teknoloji denilince ilk akla gelen ve popülerliğini koruyan akıllı saatler,  birçok marka ve özellik ile piyasaya çıktı. Ancak bu akıllı saatler tek seçiminiz olmak zorunda değildir. Akıllı bileklik modelleri de bu anlamda giyilebilir teknoloji sektöründe de kendini gösteriyor. Sağlık alanındaki nabız, tansiyon, şeker ve diğer değerlerle ilgili verileri toplayabilen ve kullanıcılarla paylaşabilen akıllı bileklikler, birçok durumu kolaylıkla takip edebiliyor.

Giyilebilir teknoloji cihazların GPS özelliklerinin bulunması, egzersiz yaparken konumunuzu paylaşmanıza olanak tanır. Bu sayede bisiklet sürme, dağ tırmanışı, koşu ve benzeri outdoor spor aktivitelerinde de performansınızı takip edebilirsiniz. Ancak her kullanıcının giyilebilir teknoloji ürünlerinden beklentisi farklıdır. Bu nedenle teknoloji markaları ihtiyaçlarına uygun yeni teknoloji cihazlar geliştirmektedir.

Genellikle en ünlü cep telefonu markaları giyilebilir teknolojiye sahip akıllı saat markaları da üretmektedir. En yeni teknoloji giyilebilir teknoloji ürünlerine Telefon Dükkanı ile ulaşabilir, uygun fiyatlarla kolay ve hızlı bir şekilde istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. Telefon Dükkanı giyilebilir teknoloji kategorisindeki onlarca farklı cihazı inceleyebilir, tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun giyilebilir teknoloji ürünlerini rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı