1 2 3 ... 5 >

Kulaklık Modelleri

 

Ortamın gürültüsünden etkilenmeden müzik dinlemek, film ya da dizi izlemek, oyun oynamak ve telefon görüşmeleri gerçekleştirmek isteyenlerin imdadına kulaklık modelleri yetişir. Ufak boyutlarına rağmen oldukça işlevsel bir yapıya sahip olan kulaklıklar sesi en yakından ve net bir şekilde duymayı sağlar. Gelişen teknolojiyle beraber güçlü hoparlör modellerini aratmayan kalitede ses çıkışı sağlayan kulaklıklar üstün ses performanslarıyla dikkat çeker. 

 

Birçok farklı model seçeneği olan kulaklıklar kablolu ve kablosuz kullanım imkanı sunarak her türlü beklentiyi ve ihtiyacı üst düzeyde karşılar. Kulak içi ya da kulak üstü kullanım seçenekleri de bulunan kulaklık modelleri ergonomik tasarımlarıyla konforlu bir dinleme deneyimi sunar. 

 

Kulaklıklar aynı zamanda kullanım amacına göre de farklı çeşitlere ayrılır. Telefon kulaklıkları, oyuncu kulaklıkları ve bilgisayar kulaklıkları gibi birçok modeli ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçerek satın alabilirsiniz.   

 

Gürültü faktörünü ortadan kaldırmak için genellikle dış mekanlarda kullanılan kulaklıklar, zorlu şartlara uygun yapıda üretilen malzeme seçenekleriyle uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Bu bakımdan sporcuların vazgeçilmezi olan kulaklık modellerine, hareketli ve tempolu yaşama adapte olmalarını sağlayan ekstra özellikler de eklenir. 

 

Tasarımlarına eklenen özelliklerle kalitesi, dayanıklılığı ve işlevselliği artırılan kulaklık modellerinin bazıları mikrofonlu olarak üretilir. Bu sayede sadece ses çıkışı değil, ses çıkışıyla senkronize bir şekilde ses aktarımı da sağlayan modeller hem telefon görüşmeleri yapmaya hem de bilgisayar üzerinden sesli görüşmeler gerçekleştirmeye imkan tanır. 

 

Kulaklıkların sahip olduğu zengin ürün çeşitliliği hesaplı ve uygun fiyat seçeneklerini de beraberinde getirir. Farklı marka ve model olmak üzere birçok alternatifini bulabileceğiniz kulaklık modelleriyle bütçenizi zorlamadan alışveriş yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.   

 

Benzersiz Ses Kalitesini Her An Kulağınızda Hissedin 

 

Aslında bir nevi hoparlör olan kulaklıkların iki temel işlevi mevcuttur. Kulaklıkların ilk işlevi, cihazlardan gelen elektrik titreşimlerini ses dalgalarına çevirerek kulak içine iletmektir. İkinci önemli işlevi ise dışarıdan gelen gürültüleri bastırarak net, canlı, anlaşılır ve kaliteli bir ses sunmaktır.      

 

Önceleri ses çıkışı ve kalitesi bakımından beklentileri karşılamada yetersiz kalan kulaklıklar teknolojinin baş döndüren gelişmelerine ayak uydurarak üstün bir performans sunuyor. Hem ses çıkışı hem de ses kalitesi bakımından güçlü hoparlörlerle yarışan kulaklık modelleri sahip oldukları işlevsel özellikleriyle yarışı önde sürdürüyor.

 

Kulaklık modellerinin ses çıkış gücü mW olarak ifade edilir. Kulaklık modelinde mW değeri ne kadar yüksekse sesleri daha kalın ve gür bir şekilde duyabilirsiniz. Ancak mW değeri kulaklık seçiminde tek başına bir kriter olarak değerlendirilmez.

 

Kaliteli ses demek farklı frekanslardaki seslerin ayrı ayrı işitilebilmesi demektir. Bu bakımdan kulaklıkların sahip olduğu frekans aralığı oldukça önemlidir. 

 

Frekans aralığı küçük ve büyük rakamlardan oluşur. Küçük rakam bas sesleri büyük rakam ise tiz sesleri ifade eder. Frekans aralığı ne kadar geniş olursa ses kalitesi bakımından kulaklıktan alınacak verim de o kadar yüksek olur. 

 

Eğer kulaklık modeli frekans aralığı 15 Hz - 22000 Hz ise ses kalitesi açısından oldukça idealdir. 5 Hz - 25000 Hz frekans aralığına sahip olan kulaklık modelleri ise tiz ya da bas gibi farklı ses tonlarını ayrıntılı bir şekilde duyabilmenizi sağlar. 

 

Kulaklık modelleri desibel seçenekleriyle de beklentilere cevap verir. Kulaklığın cihazdan aldığı elektrik enerjisini ne oranda ses enerjisine çevirdiğini gösteren değer, desibel olarak adlandırılır. Desibeli yüksek olan kulaklık modelleri her zaman için öncelikli tercihler arasında yer alır. Ancak desibeli yüksek kulaklıkları uzun süre kullanmak kulak sağlığına zarar verebileceğinden dikkatli olmakta fayda vardır.

 

Kulaklık modellerinin çoğu gerek mW değeri gerek frekans aralığı gerekse desibel bakımından olsun üst düzey bir performans sağlar. Farklı tonlardaki sesleri dengeli bir şekilde kulaklara ileterek mükemmel bir dinleme keyfi yaşatır. Güçlü ses çıkışı sayesinde ise iletilen sesin daha iyi, net ve canlı bir şekilde duyulmasına imkan tanır.     

 

Sadece Duymak İstediklerinizi Duyun: Gürültü Önleyici Kulaklıklar

 

Dış mekanlarda sıklıkla kullanılan kulaklıkların sunduğu en önemli avantajlardan biri de ortamdaki gürültüyü engelleyerek net bir dinleme sağlamasıdır. Kulaklık modellerinde gürültü önleme mekanizması pasif ve aktif olmak üzere iki türlü çalışır. 

 

Pasif gürültü önleme tüm kulaklıklarda bulunan ve kulaklıkların malzemesi ve kullanım şeklinden kaynaklanan bir özelliktir. Kulak üstü ya da kulak için olsun bütün kulaklıklar kulağın dış ortamla olan doğrudan irtibatını keserek gürültüyü engeller. Bazı modeller bu engellemeyi üretimlerinde kullanılan özel malzemeler sayesinde daha üst seviyelere çıkarabilir.

 

Aktif gürültü önleme özelliği ise daha kompleks bir yapıya sahiptir. ANC olarak da kısaltılan aktif gürültü önleme özelliği için kulaklıklarda farklı bileşenler bulunur. Kulaklık tasarımında yer alan mikrofon, gürültü engelleme devresi ve hoparlör bir arada çalışarak dış ortam seslerini tamamen bastırır. 

 

Aktif gürültü önleyici kulaklık modellerinde bulunan mikrofon ortamdaki ses dalgalarını alır. Mikrofon sayesinde ortamdaki sesleri tespit eden cihaz, gürültü engelleme devresi ile aynı frekansta sesler üretir. 

 

Üretilen karşıt ses kulaklığın hoparlörlerine gönderilir ve dışarıdan gelen sesi silerek algılanmasını engeller. Aynı anda kulaklığın hoparlör kısmından cihazdan gelen ses de verilir. Ancak karşıt sesin bu ses üzerinde herhangi bir etkisi bulunmaz.  

 

Gürültü önleme özelliği ile kusursuz bir ses deneyimi yaşatan kulaklık modelleri sayesinde şehirden uzaklaşmadan şehrin gürültüsünden uzaklaşabilirsiniz. Sadece duymak istediğiniz sesleri duyarak, rahatlayıp dinlenebilirsiniz.    

 

Üstün Konfor için Ergonomik Tasarımlara Sahip Kulaklıklar

 

Herkesin konfor beklentisi farklıdır. Bu doğrultuda kulaklık modelleri de farklı konfor beklentilerini karşılamak üzere farklı ergonomik yapılarda tasarlanır ve üretilir. Genel olarak kulak üstü ve kulak içi şeklinde ikiye ayrılan kulaklık modelleri kulağı rahatsız etmeyecek şekilde dizayn edilir. 

 

Ağırlık ve boyut bakımından daha büyük olan kulak üstü kulaklık modelleri kulağı çepeçevre sararak sıkıca tutunur. Pasif gürültü engelleme özelliği bulunan kulak üstü modeller ayarlanabilir kafa bantları sayesinde rahatsızlık yaşamadan kullanılır. Ayarlanabilir bantlar aynı zamanda kulağa ağırlık binmesini de engelleyerek konfor sağlar. Esnek bir yapıya sahip olan bantlar kırılmalara karşı da oldukça dirençlidir.

 

Kulak üstü modellerinde konfor sağlayan bir diğer unsur ise üretim malzemeleridir.  Modellerin kulağa yerleştirilen kısımları sünger ve yumuşak deri malzemelerden üretilir. Kulak pedi ya da kulak yastığı olarak adlandırılan bu kısım, kulakla sert hoparlör yüzeyi arasında bariyer oluşturarak kulağın zarar görmesini engeller. 

 

Kulak üstü kulaklık modelleri de kendi aralarında farklı ergonomik özellikler barındırır. Bazı modeller kulağı çevrelemek yerine kulağın tam üzerine oturur. Pasif gürültü önleme özelliği daha az olan bu modeller sıcaktan etkilenen kulaklar için havadar ve ferah bir çözümdür. 

 

Kulak üstü kulaklıklar arasında katlanır tasarıma sahip modeller de yer alır. Katlanır modeller kulak üstü kulaklıkların fazla yer kaplama ve taşınma konusunda sahip olduğu dezavantajları ortadan kaldırmak için üretilir. Bu modelleri kullanmadığınız zamanlarda katlayarak, saklayıp yerden tasarruf edebilirsiniz. Veyahut çantanıza koyarak istediğiniz yere yanınızda götürebilirsiniz.  

 

Fazla yer kaplamadığı ve kolaylıkla her yere taşındığı için sıklıkla tercih edilen kulak içi kulaklık modelleri de oldukça konforlu ve rahat bir kullanım imkanı sunar. Kulağın dışını kapatmayıp açık bırakarak terleme sorununa çözüm sunan kulak içi kulaklık modelleri kendi içinde iki farklı sınıfa ayrılır.

 

Kulak girişinin dış kısmına takılan kulak içi kulaklıklar kulakta sabit durmalarını sağlayan özel bir tasarıma sahiptir. Kulak girişinin yapısı ile uyumlu ergonomik dizaynları sayesinde modeller kolaylıkla takılıp çıkarılır. 

 

Kulak kanalının içine yerleştirilen modeller de kulak içi kulaklık türü olarak değerlendirilir. Daha sade ve basit bir tasarıma sahip olan bu modeller doğrudan kulak kanalına takıldığı için pasif gürültü önleme bakımından üstün bir performans sergiler. Modellerin kulak kanalına tam oturabilmesi için genellikle silikondan üretilen esnek birer başlığı bulunur. Kulağın zarar görmesini de engelleyen silikon başlıklar ekstra rahatlık ve konfor sağlar.

 

Kulak üstü ya da kulak içi kulaklık modelleri arasında seçim yaparken konfor beklentilerinizi göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.   

 

Şarjla Uğraşamam Diyenler için Kablolu Kulaklıklar

 

Uzun yıllardır kullanılan kablolu kulaklık modelleri, teknolojinin gelişmesiyle öne çıkan kablosuz modellere tahtını devretmiş gibi görünse de aslında hala revaçta olan kulaklık çeşitleridir. Ses iletimini kablo bağlantısı üzerinden gerçekleştiren kablolu kulaklıklar çalışmak için ihtiyaç duydukları enerjiyi de kablolar vasıtasıyla bağlandığı cihazdan alır. Dolayısıyla kablolu kulaklıklar ayrıca şarj edilmesi gerekmeyen kullanışlı modellerdir. 

 

Kablolu kulaklıkları cihazlara bağlamak için kullanılan farklı bağlantı çeşitleri vardır. Kablolu kulaklıklarda sıklıkla rastlanılan jak, bağlanan cihazın özelliklerine göre farklı mm ölçülerine sahip olarak üretilir. 

 

Genellikle kulaklıklarda bulunan 3,5 mm kalınlığındaki jak hem bilgisayarlar hem de cep telefonları için uygundur. Buna rağmen farklılıklar olabileceğini de göz önünde bulundurarak bir tercih yapmak önemlidir. Kablolu kulaklık satın almadan önce modelin, kulaklığı kullanmayı planladığınız cihazın jak girişine uygun olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir.  

 

Bir diğer bağlantı çeşidi ise Type C olarak adlandırılır. Oldukça hızlı bir şekilde veri akışı gerçekleştirmeye imkan tanıyan Type C, cep telefonları, bilgisayarlar ve tabletlerde bulunan bir bağlantı çeşididir. Type C sayesinde gerçekleşen hızlı veri akışı ses kalitesini de artıran bir unsurdur.

 

Kulaklık modellerinin bazıları Type C bağlantı çeşidiyle uyumlu kablolara sahiptir. Bu tarz kulaklık modellerini tercih ederek birçok farklı cihazdan üstün kalitede ses iletimi elde edebilirsiniz. 

 

Genellikle cep telefonlarında ikili bağlantı çeşidi bulunur. Hem jak girişi hem de Type C bağlantı türü bulunan cep telefonları için kulaklık seçerken daha özgür davranabilirsiniz. 

 

Ancak bazı cep telefonu modellerinde sadece Type C bağlantı türü olabilir. Kulaklık modelini cep telefonunuzda da kullanmayı düşünüyorsanız bu doğrultuda bir tercih yapmanız gerekir. Veyahut bağlantı dönüştürücü kullanarak jak kablosunu Type C bağlantılı cihazlarda da kullanabilirsiniz.       

 

Kablolu kulaklıkların kabloları oldukça sağlam yapıda üretilir. Uzun süre sorun yaşamadan kullanabileceğiniz kablolu kulaklıkların kablosu takılıp çıkarılabilen modelleri de mevcuttur. Kulaklığı taşıma konusunda büyük avantaj sağlayan bu modeller sayesinde müzik keyfini gittiğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz.  

Hareket Özgürlüğünüz Garanti Altında: Bluetooth Kulaklıklar

 

Önceleri sadece sahip olduğu kablolar üzerinden ses alışverişi sağlayan kulaklıklar teknolojinin gelişerek cihazları mobil hale getirmesiyle artık kablosuz olarak üretiliyor.  

Bluetooth kulaklık olarak adlandırılan kablosuz kulaklıklar tıpkı bağlandıkları cihazlar gibi mobil kullanım özelliği sunar. Cep telefonu, tablet, bilgisayar ve yeni nesil smart televizyonlara kolaylıkla bağlanan bluetooth kulaklıklarla hem hareket etmek sorun olmaktan çıkar hem de ses kalitesi artar.

 

Kablosuz kulaklıkların kabloları ne kadar uzun olursa olsun birçok kişi için asla yeterli değildir. Bluetooth kulaklıklar ise geniş kapsama alanları sayesinde metrelerce uzaklıktan bile ses aktarımını gerçekleştirebilir. Bu sayede kulaklığı bağladığınız cihaza siz de bağlanmak zorunda kalmadan özgürce hareket edebilirsiniz.

 

Özellikle yoğun tempoda yaşayanların ve aktif bir hayat süren sporcuların vazgeçilmezi olan bluetooth kulaklıklar, hareket ederken yaşanan sarsıntılardan etkilenmeyerek kesintisiz bir ses sunar. Üstün teknolojik özelliklerle donatılan bluetooth kulaklıkların ses kalitesi, modellere eklenen pasif ve aktif gürültü önleme özelliği sayesinde zirvelere taşınır. 

 

Kulak üstü ya da kulak içi fark etmeden birçok farklı modelini bulabileceğiniz bluetooth kulaklıkların taşınması ve saklanması da oldukça kolaydır. Kablosuz olmasının sağladığı özgürlük alanı, modellerin uzun ömürlü pilleri sayesinde daha da genişler.

 

Kısa süreler içerisinde şarj olabilen bluetooth kulaklık modelleri saatlerce aralıksız olarak çalışabilir. Bu özelliğinden dolayı dış mekanlarda sıklıkla kullanılan modeller olumsuz çevre şartlarına karşı da oldukça dayanıklı yapıda üretilir. Bluetooth kulaklıklar arasında toza, suya ve düşmeye karşı dayanıklı modelleri bulabilirsiniz. 

 

Kabloların dolanarak kulaklığın kullanılmasını zor bir hale getirmesine son veren bluetooth kulaklık modellerini cihazlara bağlamak oldukça basittir. Kullandığınız cihazın bluetooth özelliğini açtığınızda yakınında bulunan bluetooth kulaklığı anında tespit ederek eşleşecektir. Daha sonra yapmanız gereken ise sadece cihazın yönlendirmelerini takip ederek kulaklığın bağlantısını tamamlamaktır. Çoğu bluetooth kulaklığın bağlantısını gerçekleştirmek için ekstra bir yazılım yüklemenize de gerek yoktur. 

 

Birçok bluetooth kulaklık modelinde çoklu bağlantı özelliği bulunur. Çoklu bağlantı özelliği sayesinde kulaklık, yakınında bulunan birçok cihazla aynı anda eşleşebilir. Bu sayede kulaklığı kullanırken yerinizden kalkmadan başka cihazlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Bluetooth kulaklığınızla televizyon seyrederken cep telefonunuza bağlanarak telefon görüşmelerini gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Bluetooth kulaklıkların kablosu olmadığı için aktarılan seslerde kesinti olabileceği düşüncesi çoğu kişi için bir soru işareti olabilir. Oldukça hızlı ve kesintisiz bir şekilde veri aktarımı gerçekleştiren bluetooth kulaklıklarda bu tarz bir sorun yaşama ihtimaliniz yok denecek kadar azdır. Yine de soru işaretlerini tamamen ortadan kaldırmak için bluetooth kulaklık satın alırken bluetooth sürümünün kaç olduğuna dikkat edebilirsiniz. Bluetooth sürümü 4 ve üzeri olan kulaklık modelleriyle kesintisiz ve kusursuz ses iletiminin keyfini istediğiniz an her yerde sürebilirsiniz.   

 

Kulaklıklar Sayesinde Her Yerde Her Zaman Müzik

 

Hayatın vazgeçilmezlerinden olan müzik, birçok insan için ihtiyaç halindedir. Çoğu kişi üzüldüğünde, mutlu olduğunda, sevindiğinde ya da heyecanlandığında müzik dinleme ihtiyacı hisseder. Bu ihtiyacın ne zaman nerede geleceği ise belirsizdir. Özellikle kalabalık bir ortamda etrafın gürültüsünden uzaklaşarak kendiniz ve duygularınızla baş başa kalmak istediğinizde kulaklıklar bu imkanı sizlere tanır.

 

Günlük hayatta her yere yanımızda taşıdığımız cep telefonları, tabletler ve laptoplar yeni nesil müzik kaynakları arasında yer alır. Bu cihazların sunduğu kaliteli müzikleri kulağınıza taşıyan da kulaklık modelleridir. 

 

Özellikle hafif yapısı ve ufak ebatları sayesinde her yere yanınızda rahatlıkla götürebileceğiniz kablosuz kulaklık modelleri ile dilediğiniz an müzik keyfi sürebilirsiniz. Etrafın gürültüsünden uzaklaşarak ve etrafa rahatsızlık vermeyerek modunuza göre istediğiniz müzik parçalarını dinleyebilirsiniz. Otobüste, sokakta, alışverişte ya da sporda hareket kısıtlaması olmadan müzik dinlemenin verdiği muhteşem hazzı özgürce yaşayabilirsiniz. 

 

Sadece dış mekanlarda değil, evde ya da iş yerinde de kulaklık modelleri sayesinde kimseyi rahatsız etmeden kendinize müzik molası verebilirsiniz. Kulaklıkların üstün ses kalitesi ile günün her anı kulaklarınızın pasını silebilir, keyifli ve eğlenceli vakit geçirerek günün geri kalanı için enerji depolayabilirsiniz. 

 

Film ve Dizi İzlemenin En Rahat Halini Sunan Kulaklıklar

 

Müzik dinlemek için gerekli ortamı her mekanda yaratan kulaklık modelleri film ve dizi izleme imkanını da her yere taşır. Otobüste ya da arabada seyahat ederken zaman bir türlü geçmez. Özellikle uzun yolculuklarda bir süre sonra müzik dinlemek de keyif vermez hale gelir. Bu gibi durumlarda can sıkıntısını en iyi geçirme yöntemi sevdiğiniz filmleri ya da müdavimi olduğunuz dizinin bölümlerini izlemektir. 

 

Ortam ne kadar gürültülü ve rahatsız edici olursa olsun aktif ya da pasif gürültü önleyici özellikleri bulunan kulaklık modelleri sizi ortamdan çıkararak bambaşka dünyalara götürür. Yüksek ses kalitesiyle film ya da diziyi yolcu koltuğunda değil sineme koltuğunda izliyormuşsunuz havası verir. 

 

Sadece uzun seyahatlerde değil, kulaklıklar sayesinde her mekanda film ve dizi izleme keyfinden uzak kalmazsınız. İş yerinde molalarda, okulda ders aralarında, saatlerce beklemeniz gereken uzun kuyruklarda kulaklık modellerini yanınızda taşıyarak dileğiniz an film, dizi ya da belgesel izleyebilirsiniz.

 

Kulaklık modelleri dış mekanların yanı sıra evde film ya da dizi izlemek için de oldukça idealdir. Bazen dışarıdan ya da komşu dairelerden gelen gürültü televizyondan yayılan sesi bastırarak anlaşılmasını engeller. Bu gibi durumlarda kulaklığınızı kulağınıza takarak sadece televizyonda izlediklerinize konsantre olabilirsiniz. 

 

Aynı durum evde kimseye rahatsızlık vermeden ortak alanlarda televizyon izlemek için de geçerlidir. Yanınızda ailenizden biri ders çalışırken ya da başka bir işle meşgul olurken gürültü yapmadan istediğiniz yükseklikte televizyon izleyebilir veya bilgisayarınızdan açtığınız filmlerin, dizilerin ve eğlenceli videoların keyfini özgürce çıkarabilirsiniz. 

 

Eğer konforunuza düşkünseniz ve rahatça uzanmadan bir şey izleyemem diyorsanız kablosuz olmasıyla hareket özgürlüğü sağlayan bluetooth kulaklıklar tam size göredir. Geniş kapsama alanları ve yüksek ses kalitesiyle dikkat çeken bluetooth kulaklıklar sayesinde salonunuzun istediğiniz koltuğuna uzanarak izleme keyfinizi artırabilirsiniz. 

     

Daha Etkileyici ve Gerçekçi Oyun Deneyimi için Oyuncu Kulaklıkları

 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte oldukça gerçekçi grafiklere sahip olan oyunlar birçok kişi için boş zamanları değerlendirme aktivitesinden öte bir tutku halindedir. Oyunlardaki sürükleyici hikayelere ve mükemmel ötesi grafiklere gelişmiş ses efektleri de eşlik eder. Nasıl ki gerçekçi grafikleri görüntüleyebilmek için performansı yüksek ekran kartlarına ve ekranlara ihtiyaç varsa gelişmiş ses efektlerini duymak için de iyi bir kulaklığı ihtiyaç vardır. 

 

Sesi dışa aktararak etrafa rahatsızlık veren hoparlörler, oyun oynarken büyük önem kazanan gerçeklik hissini yaşatmak için de oldukça yetersizdir. Dolayısıyla çoğu oyun tutkunu oyun sesleri için kulaklık kullanmayı tercih eder. Bunun için özel üretilmiş oyun keyfini zirvelere taşıyan kulaklık modelleri mevcuttur.  

 

Gaming kulaklık ya da oyun kulaklığı olarak adlandırılan modeller ses kalitesiyle öne çıkar. Söz konusu oyunlar olduğunda tiz ya da bas birçok farklı ses aynı anda efekt olarak kullanılır. Farklı frekanslardaki sesleri ayrıntılı bir şekilde duyabilmek gerçekçi ve etkileyici bir oyun deneyimi yaşatır. 

 

Bundan dolayı oyun kulaklık modelleri geniş bir frekans aralığına sahiptir. Kulaklıkların kulağa doğrudan yerleştirilmesi de oyunun gerçekliğini artıran unsurlardan biridir. Oyun kulaklıkları sayesinde oyunda size yaklaşan düşmanın adımlarını ya da arkanızdan sizi geçmek üzere yaklaşan aracın motor sesini en iyi şekilde duyarak gerekli aksiyonu alabilirsiniz. 

 

Bilgisayar kulaklığı olarak da bilinen oyuncu kulaklıklarında mutlaka bir adet mikrofon yer alır. Günümüzde oldukça yaygınlaşan multiplayer oyunları mikrofonsuz bir kulaklıkla oynamak imkansızdır. Genellikle takım mücadelesine dayanan multiplayer oyunlarda takım arkadaşlarıyla anlık olarak iletişim kurmak büyük önem taşır. 

 

Teke tek mücadelelerde takım arkadaşınızdan yardım isterken ya da karşı takıma yönelik en iyi stratejiyi belirlerken kulaklık mikrofonunun kalitesi önem kazanır. Sesi ortam gürültülerinden arındırarak alan ve parazitsiz net bir şekilde karşı tarafa aktaran mikrofonlar, oyuncu kulaklıklarının en önemli donanımlarıdır. 

 

Genellikle kulak üstü olarak dizayn edilen oyuncu kulaklıklarının ergonomik tasarımları konforunuzdan ödün vermeden oyun keyfine saatlerce devam etmenizi sağlar. Üretimlerinde kullanılan kaliteli malzemeler ise modellerin oynadığınız oyunlarda uzun yıllar boyunca size eşlik etmesine imkan tanır.  

 

Mikrofonlu Kulaklık Modelleriyle Telefon Aramalarını Yanıtlamak İşlerinizi Bölmesin 

 

Telefon teknolojisinde yaşanan gelişmeler baş döndürücü bir hıza sahiptir. Bu gelişmeler sonucunda mobil bir hale gelen telefonlar günümüzde sadece iletişim kurulan basit cihazlar olmaktan çıkarak küçük birer bilgisayar halini almıştır. Cep telefonu teknolojisinde yaşanan bu gelişmeler telefon aksesuarlarını doğrudan etkilemiştir.  

 

Telefon aksesuarları arasında oldukça büyük bir öneme sahip olan telefon kulaklığı modelleri hafif yapısı ve küçük ebatlarıyla her yere taşınan kullanışlı cihazlardır. Genellikle kulak içi tasarıma sahip olan mikrofonlu kulaklık modelleri telefon kulaklığı olarak anılır. 

 

Telefon kulaklıklarında aynı zamanda aramaları anında yanıtlamayı sağlayan işlevsel tuşlar da bulunur. Kulaklığın üzerine konumlandırılan tuşlar sayesinde sesi kısmak ya da açmak, çağrıyı reddetmek ve mikrofonu sessize almak gibi işlemler, basit bir şekilde gerçekleştirilir. Böylelikle kulaklık üzerinde bulunan tuşlar vasıtasıyla telefonunuzu elinize almadan kullanabilirsiniz.

 

Telefon kulaklık modellerinin çoğunda aktif gürültü önleme özelliği vardır. Bu sayede dışarıdaki seslerden etkilenmeden net ve anlaşılır bir şekilde telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kulaklıkların mikrofonları ise sadece konuşanın sesine odaklanarak görüşmeye dış seslerin karışmasını engeller.

 

Özellikle araba kullanılırken tercih edilen telefon kulaklıklarını, evde ya da işte halletmeniz gereken işleri aksatmadan telefon görüşmelerinizi gerçekleştirmek için de kullanabilirsiniz. Bir yandan telefonla konuşurken, bir yandan da özgürce ellerinizi kullanarak dilediğiniz işi yapabilirsiniz.

 

Cep telefonundan müzik dinlemek için de kullanabileceğiniz telefon kulaklığı modelleri kalabalık ortamlarda gerçekleştirdiğiniz telefon görüşmelerinin özel kalmasını sağlar. 

 

Telefon kulaklıkları kablolu ve kablosuz olmak üzere farklı seçenekler sunar. Son yıllarda oldukça popüler olan bluetooth telefon kulaklıkları hem kabloların birbirine dolanması sorununu ortadan kaldırır hem de benzersiz bir hareket özgürlüğü sağlar.

 

Oldukça küçük ve şık kutularda satılan bluetooth telefon kulaklıkları, ergonomik yapıları sayesinde de sürekli olarak kulakta taşınarak hoş bir aksesuar niteliği kazanır.  

 

Zengin Marka ve Model Seçenekleriyle Kulaklıklar Telefon Dükkanı’nda Uygun Fiyatlarla Sizleri Bekliyor   

 

Kulaklıkların birçok farklı özellik barındıran geniş bir model seçeneği vardır. Kullanım şekillerine, ergonomik tasarımlarına, üretildikleri malzemelere ve ses kalitelerine göre farklılaşan kulaklık modelleri her türlü beğeniye ve beklentiye uygun seçenekler sunar. Kulaklık fiyatları da bu doğrultuda değişkenlik gösterir.

 

Kablosuz kullanım özelliğiyle dikkat çeken bluetooth kulaklıklar kablolu modellere göre daha yüksek fiyatlı olabilir. Bluetooth kulaklıklar da sundukları ekstra özelliklere ve bluetooth sürümlerine göre fiyat olarak kendi içlerinde ayrılabilir. 

 

Kulaklık satın almadan önce önceliklerinizi belirlemek en doğru tercihi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Örneğin oyuncu kulaklığı satın almak istiyorsanız kablosuz olmasından önce ses kalitesine dikkat etmeniz tavsiye edilir. 

 

Kalitesiyle bilinen ünlü markaların kulaklık modelleri fiyat bakımından her zaman daha yüksektir. Ancak bu durumu sunulan performansa ve modelin üretiminde kullanılan malzeme ve teknolojiye göre değerlendirmek gerekir. Bu yönde bir seçim yapmak hem uzun ömürlü kullanım avantajı elde etmek hem de satış sonrası desteğe sahip olmak bakımından oldukça önemlidir.

 

Telefon Dükkanı kalitesi ve teknolojisiyle öne çıkan tanınmış kulaklık markalarını sizlerle buluşturuyor. Zengin marka ve model çeşitliliği sayesinde beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayan kulaklık modelleri Telefondükkanı’nda kolaylıkla bulabilirsiniz. Telefon Dükkanı avantajlarından faydalanarak dilediğiniz modele uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Telefon Dükkanı’nın sunduğu kolay iade ve değişim seçenekleriyle de güvenli bir alışveriş yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.     

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı