Samsung Akıllı Saat Modelleri

 

Yeni nesil bir teknoloji olmasına rağmen hayatlarımıza büyük bir hızla giren akıllı saatler, gün içerisinde ihtiyaç duyduğumuz birçok özelliği karşılayan kullanışlı cihazlardır. Cep telefonlarına bağlanarak çalışan akıllı saatler cep telefonu kullanımını daha pratik ve kolay bir hale getirir. Bunun yanı sıra baş döndürücü bir hızla gerçekleşen teknolojik gelişmeler, tasarımlara yeni özellikler eklenilmesini sağlayarak cep telefonlarına karşı bağımsızlığını ilan eden akıllı saat modellerinin de önünü açmıştır.

 

Giyilebilir teknolojilerin potansiyelini fark eden ve bu alana yatırım yapan markalar sayesinde akıllı saat modelleri teknolojik evrimlerini her yıl bir ileri seviyeye taşıyarak kullanıcılar için benzersiz özellikler sunar. Fonksiyonel özelliklerin yanı sıra tüm elektronik cihazlar için oldukça önemli olan gelişmiş teknolojiler ve yüksek kalite faktörü, akıllı saat modelleri için de öncelik verilen konular arasında yer alır.

 

Teknoloji ve kalite denince akla gelen ilk markalardan biri olan Samsung, ürettiği tüm cihazlarda olduğu gibi akıllı saat modellerini de benzersiz teknolojilerle donatarak yüksek kalite standartlarında üretir.

 

Lee Byung-chul adında 28 yaşında genç bir girişimci tarafından 1938 yılında Kore’de kurulan Samsung, başlarda sadece gıda ticaretiyle uğraşan bir firma olarak adını duyurmuştur. Markanın kurucusu Lee Byung-chul çıktığı dünya seyahati sırasında ziyaret ettiği farklı ülkelerde tanık olduğu elektronik alanında yaşanan gelişmeleri ve trendleri fark ederek Samsung’u teknolojik ürünler imal edip satan bir marka haline getirmiştir. 

 

1974 yılı itibarıyla elektronik ürünler sektöründe adı duyurmaya başlayan Samsung, sadece imalata değil, ürün geliştirmeye de önem vererek AR-GE çalışmalarını hızla başlatmıştır. Samsung, başlattığı AR-GE çalışmalarının kısa süre içerisinde meyvelerini toplayarak 1998 yılında ilk internete bağlanabilen cep telefonu modelini tüm dünyaya tanıtmıştır. Kendi geliştirdiği teknolojilerle ve kalitesiyle ön plana çıkan Samsung, 2015 yılında dünyanın en büyük ikinci teknoloji markası olma konumuna ulaşmıştır. 

 

Samsung, 2013 yılında Samsung Gear adıyla tanıttığı modelle akıllı saat alanına da el atmıştır. 2013 yılından bu yana yepyeni teknolojiler eklenerek birer mühendislik harikasına dönüşen Samsung saat modelleri günümüzde sunduğu özelliklerle beklentilerin ötesine geçerek geleceği bugüne taşır. 

Farklı İhtiyaçlar için Farklı Özellikler Sunan Samsung Saat Modelleri

 

Her ihtiyacı ve beklentiyi karşılamak adına farklı özelliklere sahip olarak tasarlanan ve üretilen Samsung saat modelleri oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Her biri kaliteden ödün verilmeden son teknoloji ışığında üretilen modeller, tasarım, fonksiyonellik ve pil ömrü bakımından farklı seçenekler sunar. Böylelikle Samsung akıllı saatler arasında ihtiyaçlarınıza cevap veren modelleri bulmanız oldukça kolaylaşır. 

 

Samsung, her yıl yeni özellikler ekleyerek geliştirdiği akıllı saatlerinin model yelpazesini genişletmeyi ve bu şekilde daha fazla kişiye ulaşmayı hedefleyen bir markadır. Samsung akıllı saatler arasında Galaxy Watch 3, Galaxy Watch 4, Galaxy Watch 4 Classic, Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro modelleri yer alır. 

 

Samsung akıllı saat modelleri genel olarak epey ince ve hafif bir yapıya sahiptir. Bu özelliğin yanı sıra markanın akıllı saatleri arasında farklı kalınlıklarda, boyutlarda ve ağırlıkta modeller de bulabilmek mümkündür. 40 mm, 42 mm, 44 mm ve 46 mm Samsung akıllı saat modellerinin sunduğu kalınlık seçenekleridir. 

 

Ağırlıkları da modelden modele değişen Samsung akıllı saatler, dayanıklı ve sağlam materyaller kullanılarak üretilir. Farklı materyallerden üretilen akıllı saat modelleri farklı kullanım şartlarına ve seçeneklerine hitap eder. Bu bakımdan titanyum, alüminyum, Gorilla cam ve safir cam gibi malzeme özelliklerine göre modelleri seçmeden önce kullanım amacınızı iyi belirlemeniz büyük önem taşır. 

 

Zor koşullar altında doğayla iç içe spor yapmaktan hoşlanan biriyseniz ve bunun için ekstra bir dayanıklılık arıyorsanız titanyum gövdeye ve safir kristal cama sahip olan Samsung Galaxy Watch 5 Pro modelini tercih edebilirsiniz.  

 

Farklı fonksiyonelliklere sahip olan Samsung akıllı saat modellerini ise spor yaparken ya da gündelik yaşamanızda ihtiyaç duyduğunuz özelliklere göre değerlendirerek kararınızı verebilirsiniz.   

   

Markası Ne Olursa Olsun Samsung Saatler Telefonunuza Bağlanmanın Bir Yolunu Bulur

 

Akıllı saatlerin yazılım anlamında sahip oldukları en önemli özellikler, bluetooth ve işletim sistemleri bulundurmalarıdır. Samsung ürettiği akıllı saat modellerinde, geliştirilmesine katkı sunduğu özel bir işletim sistemi kullanılır. Tizen adı verilen işletim sistemi sayesinde Samsung akıllı saat modelleri oldukça hızlı ve kolay çalışma özelliğine sahiptir. 

 

Samsung akıllı saat modellerinde Tizen işletim sisteminin farklı versiyonları yer alır. Akıllı saat modellerinde bulunan Tizen işletim sisteminin en önemli özelliği ise farklı işletim sistemleriyle uyumlu bir şekilde çalışabilmesidir. 

 

Akıllı saat tercihi yaparken büyük önem kazanan uyumluluk konusu eğer dikkat edilmezse satın alınan akıllı saatin işlevsiz kalmasına yol açar. Bazı markaların akıllı saat modelleri sadece belirli bir işletim sistemine sahip olan cep telefonlarında çalışır. Tizen işletim sistemini barındıran Samsung akıllı saatler ise Android ve iOS işletim sistemlerine sahip olan farklı marka ve model cep telefonlarına da sorunsuz bir şekilde bağlanır. 

 

Gelişmiş bluetooth sürümleri sayesinde cep telefonlarına kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde bağlanabilen Samsung akıllı saat modelleri oldukça yüksek kapasitede ve hızlı bir veri aktarımı gerçekleştirir. Hızlı veri aktarımı sayesinde cep telefonunuzun birçok özelliğini akıllı saat modelleri ile anlık olarak görüntüleyebilmeniz ve kullanabilmeniz mümkün olur. 

 

Samsung akıllı saat modellerinde yer alan bluetooth özelliğinin de farklı sürümleri mevcuttur. Satın aldığınız Samsung akıllı saat modelinin bluetooth sürümünün cep telefonunuzda bulunan bluetooth sürümüyle uyumlu olması gerekir. Bu bakımdan samsung marka akıllı saat almadan önce saatin telefona sorunsuz bir şekilde bağlanabilmesi için modelin hangi bluetooth sürümlerini desteklediğini öğrenmeniz oldukça önemlidir. 

 

Herkese Lazım Kişisel Asistan: Samsung Saat 

 

Akıllı telefonlar sunduğu özelliklerle cepte taşınan ofisler gibidir. Önemli telefon görüşmeleri ya da e-postalar ve mesajlar gibi acil yazışmalar veya gündemi takip etmenizi sağlayan güncel bildirimler cep telefonları sayesinde her zaman her yerde sizinledir. Ancak bazen yoğun tempoda çalışırken, araba kullanırken ya da spor yaparken cep telefonlarına gelen aramaları ve bildirimleri gözden kaçırmak söz konusu olabilir.

 

Bu gibi durumlarda herkesin içinden geçirdiği acil ve önemli durumlardan haberdar olmayı sağlayan kişisel bir asistana sahip olmaktır. Samsung akıllı saat modelleri bluetooth vasıtasıyla cep telefonunuza bağlanarak telefona gelen tüm aramaları ve bildirimleri bileğinize taşır. Bu özelliğiyle akıllı saat modelleri, cep telefonuna bakmaya vakit ya da imkan bulamadığınız zamanlarda imdadınıza yetişerek adeta kişisel asistanlığınızı yapar. 

 

Samsung akıllı saat modellerinin tümünde dahili mikrofon ve hoparlör bulunur. Bu sayede sesli görüşme yapmanıza imkan tanıyan akıllı saat modeli ile telefona gelen aramaları pratik bir şekilde yanıtlayabilir ya da dilerseniz reddedebilirsiniz. Bu özellik telefonunuz başka bir odadayken, havuzda ya da denizde yüzerken veya araba kullanırken çok işinize yarayacaktır. 

 

Samsung akıllı saat modelleri cep telefonunuza gelen e-posta, mesaj ve bildirimleri de saatiniz üzerinden anlık olarak görüntüleyebilme imkanı sunar. Böylelikle acil ve önemli yazışmaları gözden kaçırma riskiniz ortadan kalkar. 

 

Hesap makinesi, takvim, alarm ve hatırlatıcı da Samsung akıllı saat özellikleri arasında yer alarak ofisi cebinize değil, bileğinize taşır.

 

Samsung Saat Modelleriyle Sağlığınız Uzman Ellerde

 

Gelişmiş sensörlere ve yazılımlara sahip olan Samsung Galaxy saat modelleri birçok farklı sağlık değerini oldukça kapsamlı ve ayrıntılı bir şekilde ölçer. Her yıl eklenen yepyeni özellikler sayesinde daha fazla sağlık değeri ölçebilir hale gelen Samsung akıllı saat modelleri, sağlığınızın kontrolünü güvenle emanet edebileceğiniz uzman ellerdir. 

 

Samsung Galaxy Watch akıllı saat modellerinde bulunan EKG çekme, oksijen doygunluk oranı tespit etme, tansiyon ölçme ve uyku izleme fonksiyonları sayesinde hassas ölçümler gerçekleştirerek sağlık verileriniz hakkında doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Samsung akıllı saatlerin oldukça hassas ve doğru bir şekilde ölçüm yapmalarını sağlayan, modellerde birden fazla sayıda yer alan gelişmiş sensörlerdir.    

 

Samsung BioActive Sensor, akıllı saat modeline kalp atış hızını ölçmenin yanı sıra EKG çekme özelliği de kazandırır. EKG çekme özelliği kalp sağlığınızı ayrıntılı ve kapsamlı bir şekilde analiz ederek kalp atış hızında ya da ritminde yaşanan anormal durumları size bildirir. 

 

EKG çekerken elde edilen kalp sağlığına dair verileri cep telefonunuza aktararak kaydetmeniz de mümkündür. Cep telefonunuza gönderdiğiniz verileri uzmanlara göstererek yaşanabilecek olası sağlık sorunlarına dair erkenden önleminizi alabilirsiniz.   

 

Hem kalp, hem de kan dolaşım sistemi hakkında önemli veriler elde etmeyi sağlayan kan oksijen doygunluk oranını Samsung akıllı saatler vasıtasıyla ölçmek mümkündür. Akciğer fonksiyonlarının durumu hakkında da ipuçları veren kan oksijen doygunluk oranı ölçümü sayesinde stres seviyenizle ilgili bilgiler de edinebilirsiniz.

 

Samsung akıllı saat modellerinin sağlık fonksiyonları arasında tansiyon ölçümü de bulunur. Bu özelliğiyle birçok akıllı saat modelinin önüne geçen Samsung akıllı saatler, tansiyon ölçümünü tasarımında bulunan ve PPG sensörü olarak da adlandırılan optik kalp atış hızı sensörü sayesinde gerçekleştirir. Sürekli tansiyon yükselmesi ya da düşmesi gibi sorunlar yaşıyorsanız tansiyon aletiniz yanınızda olmadığı zamanlar da bile Samsung akıllı saat modelleri ile tansiyonunuzu ölçerek kontrol altında tutabilirsiniz.

 

Samsung akıllı saat modelleri Biyoimpedans Analizi (BIA) de yapma özelliğine sahiptir. Sadece iki parmağınızı kullanarak 15 saniye gibi kısa bir süre içerisinde ölçebileceğiniz BIA ile vücudunuzun ne kadar oranda iskelet, yağ, su ve kas kütlesine sahip olduğunu pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz. 

 

Sağlıklı ve zinde kalmak için sadece sağlık değerlerini sürekli ölçerek kontrol altında tutmak yeterli değildir. Sağlıklı bir vücudun öncelikli şartları arasında kaliteli bir uyku da yer alır. Samsung akıllı saat modelleri siz uyurken de çalışarak uyku fazlarını kapsalım bir şekilde analiz eder. Uyku sırasında sağlık değerlerini de ölçerek analiz sürecine dahil eden Samsung akıllı saat modelleri, uyku kalitenizi artırmanız yönünde size bilimsel tavsiye ve önerilerde de bulunur. 

 

Samsung tarafından geliştirilen Samsung Health uygulaması ise ölçtüğünüz tüm sağlık verilerini kaydetmenizi ve daha sonra ayrıntılı bir şekilde değerlendirmenizi sağlar. Ücretsiz ve kolay bir şekilde cep telefonunuza yükleyebileceğiniz Samsung Health uygulaması, saatiniz tarafından gönderilen ölçümleri sizin için depolar. Samsung Health uygulama sayesinde sağlık değerlerinizi dileğiniz zaman yıl, ay, gün, saat ve hatta dakika bazında görüntülüyebilir ve böylelikle akıllı saat modelinizin sağlık özelliklerini daha fonksiyonel bir hale getirebilirsiniz.    

 

Samsung Saat Modelleriyle Hayatınıza Hareket Katın

 

Spor yapmak veya gün içerisinde sürekli hareket halinde bulunmak sağlıklı bir yaşam sürdürmek açısından oldukça büyük önem taşır. Samsung akıllı saat modellerinde hem profesyonel sporculara hem de gün içerisinde aktivite sayılarını artırarak daha zinde kalmak isteyenlere yönelik farklı spor modları ve egzersiz programları yer alır. 

 

Samsung akıllı saat modellerinde bulunan egzersiz modları sayesinde seviyenize uygun seçilen hareketleri vücudunuzu zorlamadan uygulayabilirsiniz. Adım sayar özelliğinin de yer aldığı akıllı saat modelleri sayesinde gün içerisinde ne kadar adım attığınızı öğrenebilir, daha aktif bir yaşam sürdürmek için kendinize yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Gerçekleştirilen hareketler sırasında ne kadar kalori yakıldığını da gösteren Samsung akıllı saat modelleri ile beslenmenizi düzenleyerek daha sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşabilirsiniz.   

 

Samsung akıllı saat modellerinde yer alan gelişmiş spor modları ise siz basketbol, yüzme, tenis, koşu, bisiklete binme ve daha birçok sporu yaparken vücudunuzdan elde ettiği veriler ışığında performans değerlendirmesi gerçekleştirir. 

 

Egzersiz ve spor modları performansınızı değerlendirirken ve sizi yönlendirirken sağlık verilerinizi baz alır. Siz spor yaparken gerçek zamanlı olarak birçok sağlık değerini ölçen Samsung akıllı saat modelleri tarafından hem vücudunuza zarar vermeniz engellenir hem de performansınızı geliştirmenin yolları sunulur.   

 

Zorlu Engelleri Aşmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı: Samsung Saat Modelleri

 

Çoğu kişi için bir yaşam biçimi olan spor, sadece fiziksel dayanıklılık değil, spor yaparken kullanılan cihazların dayanıklı olmasını da gerektirir. Özellikle doğayla iç içe spor yapanların çetin ve sert koşullarla mücadelesine ayak uydurabilecek cihazlar kullanmaları güvenlik bakımından da büyük önem taşır. 

 

Zorlu engelleri aşmak için yardımcı olan akıllı saat modellerinde birçok özelliğin bir arada bulunması gerekir. Performans değerlendirmesi yapmaya imkan tanıyan fonksiyonel özellikler, olumsuz koşullardan bile etkilenmeyen sağlam bir yapı, doğru bir şekilde yön tayini yapabilen gelişmiş bir navigasyon ve uzun ömürlü güçlü piller akıllı saat modellerinde bulunması gereken özelliklerdir.  

 

Samsung akıllı saat modellerinde yer alan spor fonksiyonları yaptığınız sporun türüne göre sağlık ölçümleri eşliğinde performans değerlendirmesi gerçekleştirir. Performans değerlendirmesinde katettiğiniz mesafe ve hızınız da ayrıntılı bir şekilde yer alır.  

 

Şehir içinde bir yerden bir yere giderken yolunuzu bulmanızı sağlayan GPS özelliği barındıran Samsung akıllı saat modelleri spor yaparken de bulunduğunuz konumu ve yönünüzü en doğru şekilde belirlemenizi sağlar. Bu özellik Samsung akıllı saat modellerinin bazılarında oldukça gelişmiş ve fonksiyonel bir şekilde yer alır. 

 

Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Watch 5 ve Watch 4 akıllı saat modellerinde ayrıca Geri İzleme özelliği bulunur. Geri izleme özelliği sayesinde katettiğiniz yolu görerek başladığınız konuma geri dönebilirsiniz. Her adımınızı takip eden ve GPS verileri ile harita üzerinde konumlandıran Samsung akıllı saat modelleri, size sesle veya titreşimle rehberlik ederek navigasyon özelliği de sunar. 

 

Geri İzleme özelliği bulunan Samsung Galaxy Watch akıllı saat modelleriyle yolunuzu kaybetme endişesi olmadan doğayla iç içe ya da şehir içerisinde spor yapabilirsiniz. GPS özelliği sayesinde her şart altında size yol gösteren Samsung akıllı saat modelleri böylelikle güvenliğinizi de garanti altına alır. 

 

Samsung akıllı saat modelleri dayanıklı yapılarıyla da her türlü koşulda yanınızda olmaya devam eder. Titanyum ya da alüminyum malzeme seçeneklerinden üretilen akıllı saat modellerinin kasaları, çizilmeye, darbeye ve aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Akıllı saat modellerinde yer alan sağlam kasalara eşlik eden yumuşak silikondan esnek kayışlar ise hem dayanıklı hem de konforlu bir kullanım özelliği sunar.

 

Samsung akıllı saat modellerinin geniş ekranları safir cam ya da Gorilla cam seçenekleri ile kaplıdır. Hassas yapıları sayesinde saatte bulunan dokunmatik ekranların kullanımını kolaylaştıran cam seçenekleri aynı zamanda güçlü yapılarıyla da çizilmelere karşı oldukça dirençlidir.

 

Suya karşı da dayanıklı olan Samsung akıllı saat modelleri bileğinizdeyken duş alabilir veya yüzebilirsiniz. Böylelikle akıllı saat modellerinin benzersiz fonksiyonel özelliklerinden her zaman her yerde faydalanabilirsiniz. 

 

Samsung akıllı saat modellerinin dayanıklı yapısını pil ömrü olarak da deneyimleyebilirsiniz. Sürekli kullanılan ve her ortamda ihtiyaç duyulan akıllı saat modellerinin kısa pil ömürleri nedeniyle sizi yarı yolda bırakmasını istemezsiniz. 

 

Özellikle doğada spor yaparken yol bulmak için kullanılan akıllı saatlerdeki GPS özelliğinin pil ömrünü uzatmak için devre dışı bırakılması güvenlik açısından çeşitli riskler doğurabilir. Dolayısıyla zorlu şartlarla güven içerisinde mücadele etmek için uzun pil ömürlerine sahip olan akıllı saat modellerini tercih etmek gerekir. 

 

Samsung akıllı saat modelleri uzun ömürlü ve güçlü pilleriyle güveninizi boşa çıkarmaz. Markanın farklı saat modellerine göre değişebilen pil ömürleri akıllı saatlere ortalama 40 saatlik bir kullanım özelliği kazandırır. Samsung akıllı saat modellerinin farklı fonksiyonlarını dilediğiniz an kullanarak tüm gün boyunca şarj etme ihtiyacı duymadan saati bileğinizde taşıyabilirsiniz. 

 

Samsung akıllı saat modellerinin benzersiz teknolojisi ve özellikleriyle zorlu koşulların üstesinden gelerek hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.        

 

Şık Tasarımlarıyla Kendine Hayran Bırakan Samsung Saat Modelleri Size Özel Avantajlarla Telefon Dükkanı’nda

 

Samsung akıllı saat modelleri yuvarlak hatlara sahip olan kadran tasarımlarıyla klasik bir şıklık sunar. Samsung akıllı saat modellerinin siyah, beyaz, haki, pembe, gri ve gümüş gibi birbirinden farklı renk seçenekleri de bulunur. Farklı renk seçenekleri sayesinde kişisel zevkinizi yansıtan tarzınıza uygun bir modele kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 

Yumuşak silikon kayışlar da farklı renk seçenekleriyle Samsung akıllı saat modellerini şık görünümlü birer aksesuara dönüştüren unsurlar arasında yer alır.  

 

Sade bir şıklık elde etmek için nötr renklere sahip olan akıllı saat modellerini satın alarak kullanabilirsiniz. Daha dinamik ve eğlenceli bir görünüm için ise tasarımında bulunan canlı renklerle dikkat çekici bir özellik kazanan Samsung akıllı saat modellerini tercih edebilirsiniz. 

 

Samsung akıllı saatlerin bazı modellerinde kullanılan safir kristal camlar dayanıklılığın yanı sıra mükemmel bir görünüm de sağlar. Işığı yakalayıp su berraklığında yansıtan safir kristal camlar sayesinde bileğinizde taşıdığınız Samsung akıllı saat modeli ile herkesi büyüleyebilirsiniz. 

 

Samsung akıllı saat modelleri sadece formları ve renkleriyle değil, kişiselleştirilebilir kadran seçenekleriyle de her türlü zevke ve beğeniye hitap eder. Samsung akıllı saat modellerinin kadranlarını farklı tasarımlara sahip olan arayüzlerle tarzınıza uygun bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kıyafetinize ve modunuza göre değiştirebileceğiniz arayüz seçenekleriyle her gün farklı bir görünüme sahip olan şık bir aksesuarı bileğinizde taşımanın keyfini yaşayabilirsiniz. 

 

Samsung akıllı saat fiyatları modelden modele farklılık gösterebilir. Fonksiyonel özelliklerin belirleyici unsur olduğu Samsung saat fiyatları her bütçeye uygun seçenekler sunar. Markanın akıllı saatleri arasından tercih yaparken beklentilerinize uygun özellikler sunan modelleri fiyat seçenekleriyle kıyaslayarak kararınızı verebilirsiniz. 

 

Telefon Dükkanı, Samsung akıllı saat modellerini ayrıntılı bir şekilde inceleme fırsatı sunar. Farklı model seçeneklerini detaylı bilgilerle bulabileceğiniz Telefon Dükkanı sayesinde en doğru tercihi yapabilirsiniz. Uygun fiyat ve kredi kartına taksit gibi imkanlar da sunan Telefon Dükkanı, karlı bir alışveriş gerçekleştirmenizi sağlar.

 

Marka garantisine sahip akıllı saat modellerini hesaplı fiyat seçenekleriyle sizlerle buluşturan Telefon Dükkanı, satın aldığınız akıllı saat modeline ulaştıktan sonra da yanınızda yer almaya devam eder. Telefon Dükkanı kolay iade ve değişim seçenekleriyle güvenli bir alışveriş deneyimi yaşamanızı garanti eder.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı