1

Tablet Modelleri

Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle birlikte elektronik ürünlerin sunduğu olanaklar da genişliyor. Günlük hayatın koşuşturmacasında kullanıcılar, taşıması kolay küçük elektronik cihazlar talep ediyor. Kullanıcılar hem ofisteki işlerini hem de özel hayatlarında yapmaları gereken işlerini daha hızlı ve pratik şekilde yapmak istiyor. Tablet adı verilen bir bilgisayar türü ise kullanıcıların tam olarak bu amacına hizmet ediyor diyebiliriz.
Genellikle küçük yapılı olarak karşımıza çıkan tabletler dokunmatik ekrana sahiptir. Küçük boyutu nedeniyle kurulumu da çok kolaydır ve sorunsuz bir şekilde taşınabilir. Tabletler, günümüzde kullanıcıların tercih ettiği elektronik cihazlardan biridir. Günümüzde tablet çeşitleri, okula gidenler ve her zaman yanlarında bir bilgisayar olması gerekenler için olmazsa olmazdır. Küçük bir bilgisayar yapısına sahip olan bu tablet isimli bu cihazlar, bir kullanıcının isteyebileceği tüm özelliklere sahiptir.
Akıllı telefon modellerine benzer şekilde, akıllı işletim sistemli tabletler de hızla kullanıcıların en iyi arkadaşları haline geliyor. Tabletler bilgisayarlardan çok daha küçüktür, ancak aynı zamanda oldukça işlevsel ve yararlı elektronik cihazlardır. Büyük bir dokunmatik ekranla yönetilebilen, tipik olarak mobil işletim sistemlerine sahip, birden fazla işlemi gerçekleştirmek için donanım ve depolama kapasitesine sahip olan tabletler, her yaştan kullanıcının ilgisini çekiyor.
Günümüzde, akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar piyasalarındaki rekabetin bir benzeri tablet piyasasında da yaşanmaktadır. Teknoloji meraklıları ve profesyoneller, kullanıcılara bilgisayar deneyimlerine devam etme özgürlüğü veren Windows tablet seçeneklerinden ve iOS ya da Android tabanlı işletim sistemini kullanan en yeni tablet modellerinden yararlanabiliyor.
Günümüz piyasasında ise pek çok tablet Android işletim sisteminden güç alıyor ve tabletlerin işletim sistemlerini değerlendirdiğimizde Android işletim sistemine sahip ürünlerin pazara hakim olduğunu görüyoruz. Ancak en nihayetinde Windows, iOS ve Android işletim sistemlerine sahip her tablet bilgisayar modelinin kendi avantajları ve sunabileceği ek özellikler olduğunu söyleyebiliriz.
Kullanıcıların ya da teknoloji yetkililerinin tabletler için önerilerini ve incelemelerini dinlemek tablet seçiminde iyi bir karar olabilir, ancak satın aldığımız ürünleri ne amaçla aldığımızı ve bunları ne sıklıkta kullanacağımızı da bilmemiz gerekiyor. Bunun için ise almak istediğimiz tabletin sahip olduğu özellikle başta olmak üzere birçok değişkeni öğrenmek ve buna göre doğru bir satın alma kararı vermemiz gerekiyor.
Tablet bilgisayarların akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar arasında bulunan bir kategoride klavye ve mouse olmadan kullanılabilen dokunmatik cihazlar olduğunu söyleyebiliriz. Tabletler, tasarım ve donanım açısından dizüstü bilgisayarlardan çok akıllı telefonlara benzer, ancak kullanım amacı açısından dizüstü bilgisayarlara daha yakındır. Çünkü tabletlerde günlük işlerinizi halledebilir, birçok bilgisayar fonksiyonunu kullanabilirsiniz.
Tablet bilgisayar ile her yerde Wi-Fi ile internete bağlanabilir, sosyal medya hesaplarınızı yönetebilir, e-postalarınızı yanıtlayabilir, dosya gönderimi sağlayabilir, e-kitap okuyabilir, oyun oynayabilir, müzik dinleyebilir ya da video izlemek gibi onlarca işlemi yapabilirsiniz.
Tablet ekranınızdan çeşitli görseller, grafikler, sunumlar oluşturabilir, kişisel hayatınızın planını yapabilir ve iş süreçlerinizi rahatlıkla yönetebilirsiniz. Okul, kurs ve seminerlerde not alabilir, notlarınızı düzeltebilir ve çeşitli eğitimler alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Kamera ile fotoğraf ve video çekebilir, çekimlerinizi düzenleyebilir ve sosyal medyada diğer insanlarla çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.
SIM kart yuvası bulunan herhangi bir tablet sayesinde ise Wi-Fi olmayan yerlerden mobil veri iletişimini kullanarak internete bağlanabilirsiniz. Kısacası bir tablet, daha büyük bir ekran, daha pratik ekran klavyesi, daha duyarlı bir dokunmatik yüzey ve daha uzun pil ömrünün avantajlarıyla bir akıllı telefonun yapabileceği her şeyi yapmanıza olanak tanır.
Tablet bilgisayarınız, hemen hemen her görevi yerine getirmek için çeşitli uygulamalarla önceden yüklenmiş olarak gelir. Tabletler için geliştirilen uygulamalar, dokunmatik ekran özelliklerinden tam anlamıyla yararlanmaya çalışır. Bu fonksiyonel kullanımına bakıldığında ise tabletlerin dizüstü bilgisayarlardan kullanım şekilleri olarak ayrıldığını söyleyebiliriz.
Tablet modelleri ek aksesuarlar ile kullanılmak için oldukça avantajlıdır. Apple, Magic Keyboard ve Smart Keyboard olarak adlandırılan, tablete takılabilen aksesuarlar ile öne çıkmaktadır. Apple tabletlerde ayrıca dokunmatik ekranda çizim yapmayı kolaylaştıran "Apple Pencil" adı verilen özel bir kalem bulunur. Samsung, Huawei ve Lenovo gibi çeşitli Android işletim sistemini kullanan tablet markalarında da benzer tablet aksesuarları ile karşılaşmanız olasıdır.
Tablet markaları, tabletinize işlevsellik katmak için çeşitli tablet aksesuarları sunar. Bu markaların klavye aksesuarları çok çeşitli özellikler sunar ve dizüstü bilgisayar modellerindeki gibi çeşitli kısayolları kullanmanıza olanak sağlar. Samsung tablet ürünleri ise genellikle, kullanışlılığı artırmak ve kişinin tableti daha verimli kullanabilmesi için S Pen adı verilen bir dokunmatik ekran kalemi sunar.
Tablet çeşitlerinin birçok yönden bir akıllı telefona benzediğini söyleyebiliriz. Mesaj gönderebilir, fotoğraf çekebilir, e-postayı kontrol edebilir, video izleyebilir, bir web tarayıcısı kullanarak web'de gezinebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Tabletlerin daha büyük bir ekranı vardır, bu da kullanımlarını daha rahat hale getirir. Peki, tablet çeşitleri nelerdir ve kullanıcılarına hangi avantajları sunarlar?

 

Tablet Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Dünyanın en büyük yazılım ve servis sağlayıcılarından biri tarafından geliştirilen Android, teknoloji dünyasında adından söz ettiren bir başka isim altında gelen iOS ve Windows tablet dünyasında işletim sistemi denilince akla ilk gelen markalardan olmaktadır. Günümüzde küçük ya da büyük fark etmeksizin neredeyse tüm tablet çeşitleri, bahsettiğimiz bu işletim sistemlerini kullanır.
Çocuk tabletlerinden profesyonel ürünlere kadar pek çok tablet, Android işletim sistemi tarafından desteklenmektedir. Kullanıcıların akıllı telefon modellerinde alışık olduklarına benzer arayüzlere sahip olan bu tablet modelleri, ilgili işletim sistemlerinin farklı sürümlerini ve üretici tarafından sağlanan bazı özelleştirmeleri de içerisinde bulundurabilmektedir.
Android tabletler genellikle 7-10 inç arasında üretilse de tek farkları bu değildir. Ekran genişliğinden bir diğer fark, ekranın yapısıdır. Bazı üreticiler LCD panelleri destekleyen ekranlar geliştirirken, diğer üreticiler ise IPS ve AMOLED ekranlarla üretmiş oldukları akıllı tabletlerle karşımıza çıkmaktadır. IPS panelli modeller daha doğru renkler ve daha geniş görüş açıları sunarken, AMOLED ekranlar siyahları olması gerektiği gibi vererek ekranın ürettiği güç tüketimini minimuma indirmektedir.
Kendine özgü bir ekosistemi bulunan iOS işletim sistemli ürünler ise alanında uzman olan Apple markası tarafından geliştiriliyor. Arayüzünden kullandığı uygulamalara ve araçlara kadar birçok noktada Android işletim sistemli modellerden ayrılan ve özellikle kullanıcıya sunduğu tablet tecrübesiyle fark yaratan bu ürünler de Android tabletler kadar popüler diyebiliriz.
Sesli, yazılı ve görüntülü iletişim araçlarının kullanılabilmesini, müzik üretimini, video düzenleme işlemlerini ve daha birçok işlemi rahatlıkla kullanıcılarına sunan iOS işletim sistemli tablet bilgisayarlar, fiziksel yapılarıyla dikkat çekiyor. Zarif ve genel olarak tematik tasarımlarıyla kullanıcıların beğenisini kazanan cihazlar, sahip oldukları teknik yeterliliklere göre SIM kartlı modelleriyle de sunulabiliyor.
5G özellikli ya da SIM kartlı tablet gibi çeşitli şekillerde adlandırılabilen bu tablet çeşitleri kullanıcıların, sahip oldukları tablete, telefon hatlarını takıp mobil internet kullanabilmelerine imkân tanıyor. Özellikle sık seyahat eden ve iş süreçlerini internet üzerinden takip etmesi gereken profesyoneller, SIM kart destekli tablet seçeneğine yönelmektedirler.
iOS işletim sistemiyle güçlendirilmiş tabletlerin ekranı da birçok yönden farklı özellikler sunabilmektedir. Alışılmış 16:9 en boy oranından farklı en boy oranlarına sahip ekranlara sahip olan bu tablet modelleri, geniş alanları sayesinde hem yatay hem de dikey düzlemde kullanım olanağı sunar. iOS işletim sistemini kullanan tablet modelleri için ise minimum ekran genişliğini 7 inç, maksimum ekran genişliğini ise 12 inç olarak tabir edebiliriz.
iOS işletim sistemli tabletlerde genellikle parlama önleyici mat bir yüzeye sahip olan ve yüksek çözünürlüğü sayesinde çarpıcı görüntüler sunan özel olarak adlandırılan IPS ekran sunulmaktadır. Bu ekranlar kullanıcıların etkileyici ve sürükleyici bir deneyim yaşamalarına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda iş ve ofis tableti olarak da sıklıkla kullanılmaktadırlar.
Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara daha yakın olan Windows işletim sistemli tabletler ise birçok farklı alanda kullanılabiliyor. Günümüzde birçok Windows tableti bir klavyeyle birlikte gelir, ancak klavye bölümü cihazın kendisinden kolayca ayrılabilir veya cihazın altına doğru katlanabilir ve saklanabilir. Bu, kullanıcıların ürüne ihtiyaç duyduklarında bir dizüstü bilgisayar gibi kullanmalarını ve istedikleri zaman tablet ekranından kontrol etmelerini sağlar.
Android ve iOS işletim sistemli modeller için kullanıcılar, ihtiyaç duydukları araç, uygulama ve oyunları işletim sistemine özel uygulama marketleri üzerinden ücretsiz veya ücretli olarak temin edebilirler. Windows tablet sahibi kişiler, içeriğin günlük olarak güncellendiği Windows -Market'te de ihtiyaç duydukları araçları ve uygulamaları bulabilirler. Tablet çeşitleri nasıl sınıflandırılır?
Tabletler, dizüstü bilgisayarlardan daha küçüktür, ancak akıllı telefon modellerine oranla biraz daha büyüktür. Bu sayede oldukça rahat şekilde taşınabilirler ve çeşitli özellikleri sayesinde günlük birçok işinizi pratik bir şekilde halletmenize olanak sağlarlar. Tabletler ilk kullanıldıklarında yapısal olarak standart olsa da tasarımları her geçen gün değişmektedir. Bu değişimler ise farklı tablet çeşitlerinin ortaya çıkmasını sağlamıştır:

 

 

-       2'si 1 Arada Tablet:

Dokunmatik ekranlı bağımsız bir tablet modeli veya klavyeli bir dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilir. Bu kategorideki tablet tasarımları 360 derece dönebilen menteşeler içerebilir. Genellikle Windows işletim sistemine sahiptirler.

 

 

 

-       Standart Tabletler:

Standart tabletler, dokunmatik ekrana sahip ancak fiziksel klavyeye kalıcı olarak bağlı olmayan tabletlerdir. Bu tabletlerin ekran boyutları 7 inç ile 18 inç arasında değişmektedir. Son yıllarda telefon boyutlarının artması tabletlerin ekran boyutunun da büyümesine yol açmıştır.

 

 

 

-       Hibrit Tabletler:

Hibrit tabletler, standart dizüstü bilgisayarlara benzer ancak çıkarılabilir bir ekrana sahiptir. Hibrit tabletin tablet kısmı tabandan ayrıldığında normal bir tablet haline gelir. İşlevsel olarak standart tabletlerle benzerler ancak çeşitli işlemler dizüstü bilgisayara benzer şekilde ve pratik olarak yapılabilir.  

 

 

 

-       Grafik Tabletleri:

Grafik tabletleri, yetenekleri ve kullanımları bakımından diğer tabletlerden farklıdır. Bir grafik tablet, bir çizim alanı olarak düşünülmelidir. Grafik tabletler, dijital ortamda çizim yapma, kalem kullanma gibi fiziksel işlemleri gerçekleştirmenize olanak sağlar. Genellikle tasarımcılar, çizerler ve sanatçılar tarafından tercih edilirler.  

 

Tablet seçiminizi yapmadan önce tablet çeşitleri içerisinden hangisinin daha çok kullanım amaçlarınızla örtüştüğünü bulmalısınız.  Taşınabilirlik için standart bir tablet, ek özelliklere sahip 2'si 1 arada tablet veya kullanım kolaylığı için hibrit tablet arasından seçim yapabilir ya da iş alanınıza uygunsa direkt olarak grafik tabletlerine yönelebilirsiniz.

 

Tablet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, masaüstü bilgisayarların yerini daha fonksiyonel elektronik cihazlar almaya başladı. Birçok kişi öncelikle dizüstü bilgisayarlara, akıllı cep telefonlarına ve tabletlere yöneldi. Siz de işlerinizi her yerde rahatlıkla halletmek istiyor ve bir tablete ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, bu kısımda anlatacağımız noktalara dikkat ederek kendiniz için en verimli tableti seçebilirsiniz.
Tablet almak istiyorsanız, onlarca tablet seçeneğine göz atmadan önce hangi işletim sistemini kullanacağınıza karar vermelisiniz. Android, iOS ve Windows işletim sistemlerine sahip olabilen tabletler, işletim sistemleri sayesinde sizlere farklı ayrıcalıklar sunarlar.
Evinizde ve ofisinizde genellikle iOS ya da Windows işletim sistemine sahip cihazlar kullanıyorsanız, tabletinizi de bu işletim sistemlerine uyumlu şekilde alabilirsiniz. Bunların dışında ise size arayüzü kullanışlı gelen ve daha önce deneyimlediğiniz bir işletim sistemine sahip olan tabletler daha pratik olabilir.
İşletim sisteminden sonra dikkat etmeniz gereken nokta ekran boyutudur. Bir tabletin ekran boyutu, genel boyutunu, ağırlığını, pil ömrünü ve özelliklerini doğrudan etkiler. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı net bir şekilde belirlemeli ve bu ihtiyaçları karşılayan en doğru tablet modelini almalısınız.
Tablet fiyatları çok değişkendir. Bu değişikliklerin nedeni, cihazların içindeki işlemci ve bellek gibi farklı donanımlardır. Normal bir bilgisayar alırken donanıma dikkat ettiğiniz gibi tabletlerde de donanıma da dikkat etmek çok önemlidir. Seçim yaparken oyun, eğlence ya da hobi için mi yoksa iş için mi kullanmak istediğinize karar vermelisiniz.
Oyun tableti satın alırken grafik özelliklerinin iyi olmasına dikkat etmelisiniz. İş amaçlı alıyorsanız ise işlemci ve bellek boyutuna dikkat edin. Tablet ekranlarının büyük olması şarjlarının daha hızlı bir şekilde azalmasına yol açmaktadır. Bu nedenle kullanım amacınıza göre doğru ekran büyüklüğünü seçmek size avantaj kazandırır. Peki, adım adım doğru tablet modeli nasıl seçilir?

 

Doğru İşletim Sistemi

Bu adımda vereceğiniz kararlar, satın aldığınız tablet hakkında size net bilgiler verecektir. Tabletler, Android, iOS ve Windows gibi farklı işletim sistemleriyle birlikte gelir. İOS cihazlarını kullanmayı seviyorsanız bir iPad alabilirsiniz. iOS işletim sistemi yalnızca Apple markalı cihazlar için mevcut ancak iOS tarafı çok sınırlı seçenekler sunarken, Windows tarafı biraz daha geniş seçenekler sunuyor.
Android ise en geniş işletim sistemi yelpazesini sunar. Ülkemizde satılan tabletlerin oldukça büyük bir kısmı Android işletim sistemi ile çalışmaktadır. Birçok ünlü marka bu işletim sistemini kullanıyor. Android, Google tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir işletim sistemi olduğu için oldukça sık şekilde de güncelleme almaktadır. Markalar ise çeşitli arayüzlerle Android tabanlı tabletlerin kullanımlarını pratikleştirmektedir. Android tabletler birçok amaç için rahatlıkla kullanılabilirler ve çeşitli aksesuarlarla desteklenirler.

 

Tablet Bilgisayarın Kullanılabilirliği

İşletim sisteminin kullanılabilirliği hakkında bilgi edinmeniz doğru tablet seçimi yapmanızı kolaylaştırır. Burada en önemli nokta uygulanabilirliktir. Bu konuda iOS ve Android'den memnun kalacağınızı söyleyebiliriz. Yukarıdaki iki işletim sisteminin sağladığı App Store ve Google Play gibi uygulamalar, sundukları geniş araç seçenekleri ile kullanıcılarına pratiklik sağlamaktadır

 

Tablet Boyutu

Tablet seçenekleri arasında birkaç boyut seçeneği göreceksiniz. Bu seçeneklerden size en uygun olanı seçmelisiniz. Büyük bir tableti taşımakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız, biraz daha küçük bir tablet seçmek doğru karardır. Taşınabilirlik iyidir, ancak ihtiyaçlarınız için gerekiyorsa daha büyük bir tablet tercih edebilirsiniz. 7 ile 18 inç arasında değişen tablet boyutları arasından size uygun bir tablet seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.
Ekran boyutunun pil ömrü üzerinde büyük bir etkisi olduğunu unutmayın. Pilin boyutunu ekranın boyutuyla karşılaştırın ve doğru seçimi yapmaya çalışın. Seçmek istediğiniz tabletin bataryası, ekranını uzun süre açık tutmaya yetebilecek güçteyse, seçtiğiniz tabletin pil performansından pişman olmayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Donanımsal Özellikleri

Tabletler çeşitli işletim sistemleri kullanır. Bu nedenle seçim yapmak kafa karıştırıcı olmaya başlayabilir. Performans olmazsa olmazlarınızdan biriyse, çok işlemcili modellere yönelmeniz doğru olacaktır. İş yerinde kullanmak istediğiniz tabletler için genellikle 1GHz üzerindeki bir işlemci hızı yeterli olabilir.
Saklamak istediğiniz veri miktarına göre ise 32 GB, 64GB, 128 GB ya da daha büyük depolama alanına sahip modellere yönelebilirsiniz. Dahili depolama ne kadar büyük olursa, o kadar fazla veri depolayabilirsiniz. Ayrıca cihazın sistem belleğinin de bir bölümünün cihaz kurulumu sebebiyle kullanılacağını unutmayın. Cihazınız harici hafıza kartlarını destekliyorsa bu durumda çeşitli hafıza kartları ile depolama alanınızı artırabilir ya da bulut depolama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.  

 

Bağlantı Özellikleri

Tabletlere baktığınızda, çoğunun Wi-Fi desteği sunduğunu görebilirsiniz. Wi-Fi, internete sınırlı alanlarda bağlanabilir. Sürekli internete ihtiyacınız oluyorsa ve her an bir Wi-Fi kaynağına yakın değilseniz SIM kart özelliği bulunan bir tablet almayı düşünebilirsiniz. SIM kartlı tablet fiyatları, diğer tabletlere göre bir miktar yüksek olsa da her zaman mobil ağa bağlı kalarak işlerinizi halletmenize yardımcı olur.  

 

Kamera Performansı

Fotoğrafsız yaşayamıyor ve sürekli fotoğraf çekmek istiyorsanız tabletinizin kamerasına dikkat edin. Tabletin kamerasının kalitesi düşünüldüğünde çekilen fotoğraflara pişman olmayacaksınız. 720p ve 1080p kalitesinde kayıt yapabilen tabletlere baktığımızda görüntülerin kalitesinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Doğru seçimi yaparsanız çok uygun fiyata kaliteli kameralı bir tablet satın alabilirsiniz. Kamera performansı yüksek olan bir tablet sayesinde iş görüşmelerinizi, toplantılarınızı ve benzeri görüşmeleri de tabletinizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Fiyat Performans Skalası

Tüm bu adımları fiyat konusuna değinmeden ele aldık. Bunun nedeni marka işlemci, bellek, SIM kart özelliği gibi donanımlara bağlı olarak tablet fiyatlarının büyük ölçüde değişmesidir. Bütçenize göre farklı kullanımlara özel olarak dizayn edilen tablet modellerini inceleyebilir, size en uygun tablet modelini rahatlıkla keşfedebilirsiniz. Dünya çapındaki markaların en popüler tablet modellerini ise Telefon Dükkanı ile keşfedebilir, en uygun fiyatlarla yeni nesil bir tablet modeline sahip olabilirsiniz.

 

Çocuklar için Eşsiz Tabletler

Çocuklara uygun tabletler genellikle eğitim, oyun ve film gibi etkinlikler için özel olarak tasarlanmaktadır. Bu tabletler ekran tasarımı ve ağırlık olarak çocuk dostu özelliklere sahiptir. Ancak çocukların tablet kullanımı arttıkça yetişkinlerin de bu konuya olan ilgisi artıyor ve çocuklara zararlı olup olmadığı konusunda ebeveynler endişeye kapılabiliyor
Tabletlerin çocuğun gelişimini olumsuz etkileyip etkilemediği sorusuna gerçekçi bir yanıt verebilmek için çocuğun yaş grubu, tableti ne sıklıkta ve ne kadar süre kullandığı, oturma pozisyonu gibi onlarca sorunun cevabını bilmemiz gerekiyor. Tablet ve benzeri elektronik cihazların zararlarından çocukları korumak için yapılabilecek en basit adımın ise çocuklar tableti tutarken, çocukların göz mesafesi ile tabletin arasındaki mesafeyi iyi ayarlamak ve aydınlatma seviyesini gözlere zarar vermeyecek seviyede tutmak olduğunu söyleyebiliriz.
Tabletler, çocukların zihinsel gelişimi üzerinde olumlu bir etkiye sahipken, tabletin uzun süre kullanılması yanlış oturma duruşu nedeniyle fiziksel gelişimi olumsuz etkileyebilir. Özellikle boyun açısı yanlış şekilde oturmak fiziksel hasarlara yol açabilmektedir. Ancak doğru bir oturma pozisyonu ve bilinçli bir kullanım ile çocuklar için tabletler eğitici birer araç olabilmektedir.
Çocukların doğru şekilde bilinçlendirilmesi sayesinde bu elektronik cihazlar bilişsel ve görsel bir eğitim aracı olarak çocuklara çeşitli faydalar sağlarlar. Bu nedenle çocuğunuza tablet alırken, çocuklar için özel tasarlanmış olan tabletlere yönelebilir, elektronik cihazları nasıl kullanması gerektiğini çocukluk çağından itibaren öğretebilirsiniz. Kendiniz ve çocuğunuz için en uygun tablet çeşitlerini ise Telefon Dükkanı sayesinde keşfedebilir, dilediğiniz ürünü avantajlı tablet fiyatlarıyla hemen alabilirsiniz.
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı